Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » új törvény! A szakkozepiskolak...

új törvény! A szakkozepiskolakba 50 ora kozmunka kell (szemetszedes) kulonben nem erettsegizhetsz le. Egesz 4 ev alatt kell 50? vag minden evben?

Figyelt kérdés
mit varnak el hogy majd nyaron a melegben is szedjuk??? most vagyok 8. osztalyos, szval meg nem eront, de ilyen suliba megyek ahol mar beezettek. mit takar ez az egesz??? es delutan ott kel maradni? vagy oraszamba van? mert messzebb lakom, ugy ha ott kene maradni nemtudnam megoldani...

2014. júl. 23. 21:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

4 év alatt kell teljesíteni 50 órát.

Délután, és hétvégén kell, de lógás az egész. Egyszer volt olyan, hogy iskolaidőben mentünk, de akkor áradt a Duna. Az volt az egyetlen amikor melóztunk keményen, de az fontos is volt.

Aztán voltunk parkotrendezni, veterán atlétika vb-n segédkezni (azt nagyon élveztük), vagy a tűzoltóságtól kaptunk 15 órát, mert meghallgattunk 4 előadást, es lemostuk a tűzoltókocsit.

Nem kell félni, nem gáz ez. Nekem eddig kb 30 órám van, és most leszek 11.es.

2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm egy nyár alatt megcsinálta ( én már kiestem ebből), játszott délelőttönként, amikor egyebként sem csinált volna semmit, a kisgyerekekkel az oviban, egy másik ismerősöm a strandon tevékenykedett, de hidd el egyikőjük sem gebedt bele, szóval nyugi:) nem olyan vészes ez:)
2014. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy nálatok csak szemétszedés van? Amúgy én is mentem arra, és jó volt tenni a városért.

Nézd meg a közösségi szolgálat honlapját.

Nekem eddig csak 4 órám van (TeSzedd) és most megyek 11-be.

2014. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
es ez az 50 ora azt takarja ha mondjuk egy delutan 4 orat ledolgozol , akkor utana csak 46 ora van?
2014. júl. 23. 21:44
 5/19 anonim ***** válasza:

Nyilván sok ember, aki most ebbe a rendszerbe van háborog, pedig szerintem ez egy hasznos dolog. Még ha szemetet is kell szedni...nyilván egy bizonyos nézőpontból azt érzékeled, hogy "na, más helyett kell takarítanom...", de ezzel véded a természetet, ami egyértelműen jó.

Amúgy kétlem, hogy 50 óra szemétszedéssel menne el.

2014. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
de miert csak a szakkozepeseknek kell? a gimnazistak elittek meg semmi?
2014. júl. 23. 21:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok, annak is kell aki gimnáziumba jár, felesleges háborognod:)
2014. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A gimiseknek is kell.
2014. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki 2016-ban vagy utána érettségizik, annak kell. A te nézőpontot szerint akkor a szakmunkásképzőbe járók az "elitek", mert Ők nem érettségiznek, hanem szakmát kapnak.

Amúgy 1 helyen nem teljesíthetet az 50 órát szóval max.49 órát töltesz szemétszedéssel. De leírom megint: Ha megnézed a közösségi szolgálat honlapját, ott a keresőben a lakóhelyedhez közeli helyeket kereshetsz. Ha kötnek egy szerződést a suliddal, akkor már mehetsz is dolgozni.

2014. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk ugy van hogy minden nap csinálhatjuk pl hétvégén is nem csak szemétszedés van ami állami az (pl. Ovoda ,szemétszedés,kertészkedés a parkba,orvosi ügyeletnél segiteni nem müteni hanem pl ott takaritani vagy irni gyogyszerpapirt,ételosztás stb. )Az 50 ora igen igy megy el pl szombaton 10 órát segitesz ilyenen évközben akkor egyre fogy és már csak 40 óra utána 30 20 10 szoval nem hiném hogy szakközépbe van csak mert anno haverom ami tavaly volt neki is kellet ilyet csinálni és gimis volt...én se tartom rossznak gondolj bele segitesz másoknak én örülők hogy segítekhetek majd a szegényeken... gondolj bele nekik milyen nehéz vissza térve hamar elmegy az 50 óra :)
2014. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!