Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológiából ha az előző...

Emelt biológiából ha az előző évi feladatsorokat megoldom, azzal érek valamit?

Figyelt kérdés

Nem megy a könyvből magolás, általában ppt-kből sikerül a legjobban megtanulnom az anyagokat, mert vizuális típus vagyok.

Nem is ez a lényeg, matekból pl. így lehet a legjobban felkészülni, nyelvekből is, magyarból is, töriből is, begyakorolni a típusfeladatokat, de biológiából úgy vettem észre, mintha minden évben más lenne a feladatsor?!


2015. máj. 8. 12:53
 1/1 anonim válasza:

Valamit biztosan érsz.

Tényleg mindig más, de azért hogy hányféle lehet egy feladat, annak a száma véges. Ha gyakorláskor megoldasz/kidolgozol mondjuk egy olyat, amiben valaminek (szervezet, szervrendszer, szerv, sejt...) a működésére vagy a felépítésére kíváncsi a feladat, egy olyat, amiben a szakszavakon van nagy hangsúly, stb. akkor gyorsabban fog menni, amikor élesben kell megcsinálni, és meg is jegyezhetsz közben olyan dolgokat pl. kifejezéseket, amik akkor is hasznosak lesznek.

De egyébként ha mondjuk megnézel pár ismeretterjesztő jellegű filmet, az ugyanilyen jót tehet. A lényeg leginkább annyi, hogy legyen egy átfogó fogalmad a dolgokról, az pedig, ha ppt-ből könnyen tudsz tanulni, már biztosan megvan. Aggódnod biztos nem kell majd. :)

A feladatokat ha nem is végigcsinálni de átolvasni szerintem semmiképp sem egy rossz ötlet, mert amit eddig megtanultál, azt tudod a segítségével rendszerezni, ahogy eszedbe jutnak az órán látott dolgok, amikor olvasol egy adott a feladatot. Magamból kiindulva -én is vizuális típus vagyok- számtalan dolog eszébe tud jutni valakinek egy kérdésről vagy feladatról, és ráadásul mivel a biológiában minden összefügg mindennel valahogyan, kis gyakorlás alatt nagyon szépen képbe lehet kerülni témákkal, mert egyikből következik a másik.

Könyvből magolni pedig akkor sincs értelme, ha valakinek megy a könyvből magolás, mert ha megjegyez csomó mindent, de anélkül teszi, hogy tudná mi mit jelent, azzal egy vizsgán nem sokra megy. Vagy ha sikerül is jó eredményt elérnie rajta, egyetemre már akkor is nehezen fog bekerülni.

2015. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!