Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy találom meg, hogy az...

Hogy találom meg, hogy az egyenlet/kifejezés mely tagja nem tartalmaz x-et?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen kifejezés: [link]


Feladat pedig az, hogy írja fel a kifejezés binomiális kifejtésének azt a tagját, ami x-et nem tartalmazza.


Sikerült megcsinálnom ezt a feladatot, de csak nagyon lassan és szerintem furcsa módszerrel.


Azt tudom, hogy a binomiális képlet hogy néz ki: [link]


Szóval így csak ki kellett számolnom, hogy az (x^2,5)^n-k * (1/gyök(x))^k = 1 mely k-ra teljesül, átrendeztem, lett az egészből (x^2,5)^n-k = (1/gyök(x))^k , de a k-ba 12x be kellett helyettesítenem, ráadásul kétszer, hisz a bal és jobb oldalt is meg kellett néznem, ahhoz hogy megtaláljam a választ.


Van erre egyszerűbb megoldás?



2015. máj. 10. 16:24
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
2015. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam megérteni, de nem sikerült, mégis mi az a x^2,5n * x^((n-k)/2)?


x^2,5n az egyértelmű, de miért van az azzal beszorozva? Hogy lesz 1/sqrt(x)-ből vagy (1/sqrt(x))^k -ból az?

2015. máj. 12. 15:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, át lett rendezve az egész, hisz 1/sqrt(x) az (x^(1/2))^-1
2015. máj. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!