Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az angolban mikor használjuk...

Az angolban mikor használjuk az am/is/are-t vagy a do/does-t?

Figyelt kérdés
A szabályra lenne szükségem, mert nekem automatikusan jön, de a barátnőm keveri őket és nem tudom elmagyarázni. Nem az igeidőkre gondolok, hanem olyan mondatokra, hogy "éhes vagyok, szeretek enni" stb. Nem tudom elmagyarázni, hogy az éhes vagyok I am hungry és nem pedig I hungry. Az oké, hogy akkor kell am is are ha benne van a mondatban valamilyen formában a vagyok, vagy tulajdonságról van szó. De mi a helyzet mondjuk ezzel a mondattal: Budapest egy nagy város. Budapest is a big city. Ez se nem tulajdonság sem a "vagy" egyik formája sincs benne. Biztos van erre egy szabály, tudnátok benne segíteni?
2015. máj. 11. 20:36
 1/3 MrPifta ***** válasza:
is akkor kell, ha nincs a mondatban más ige. Az éhes vagyok azért "I AM hungry", mert nincs más ige a mondatban. A szeretek enni mondatban (I like eating) ott a like, nem kell is.
2015. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú köszi!!
2015. máj. 11. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a "vagy"-on létigét értesz, benne van abban, hogy Budapest egy nagy város, csak a magyar nyelv sajátosságai miatt nem mondjuk ki, de egyébként Budapest (van) egy nagy város.
2015. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!