Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbelin a nyelvtan...

Érettségi szóbelin a nyelvtan megy az irodalom jegyet egybe nézik vagy külön?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Érettségin nem nézik a jegyeidet. Se a szóbelin, se az írásbelin (elvileg…).


A magyarérettségi szóbelin húzol egy nyelvtan- és egy irodalomtételt, melyek 25-25 pont súllyal számítanak bele a összesen 150 pontos érettségibe. A bizonyítványba csak az kerül bele, hogy hány százalékot értél el a 150 pontból.


A felvételiben a nyelvtan és irodalom jegyed átlaga számít ugyanolyan súllyal, mint mondjuk a matek vagy történelem jegyed. Tehát egybe nézik.

2015. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25 pont jár a tartalomra, 25 az előadásmódra. Tehát külön-külön 25 a nyelvtanra és az irodalomra. Ha pedig az egyik "egyes", akkor mindkettő az. Tehát nincs az, hogy csak irodalmat tanulod, és kapsz egy "hármast".
2015. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es! Mért keveredsz saját magaddal ellentmondásba? Miután közlöd, hogy 25 pont a tartalom és 25 az előadás, egycsercsak átcsapsz irodalomba és nyelvtanba. Nem irodalom és nyelvtan a 2x25 pont, tehát igenis lehetséges, hogy a kettő közül az egyikről fogalmad sincs, mégis hármassal végzed. A pontszám különben is az írásbelivel együtt alakul ki.
2015. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig utánanézve, én valóban tévedtem. Az nincs rögzítve, hogy a nyelvtan- és az irodalomtétel között 1:1 arányban kell megosztani a pontokat, valóban a tartalomra és az előadásmódra jár 25-25 pont.

[link]


De a lényeg az, hogy az érettségi bizonyítványból sehol nem derül ki, hogy a vizsgázó tudása hogyan oszlik meg a nyelvtan és az irodalom között.

2015. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, félreérthető voltam, mert a külön-külön éppen csak a NINCS szót hagytam ki.
2015. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!