Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a műelemző...

Hogyan kezdjem el a műelemző fogalmazást (érettségi) ha nem tudok életrajzi adatokat?

Figyelt kérdés
Nem kérem a szöveget,hogy tanulni kellett volna stb gusztustalannak tartom a magyar rendszert, hogy semmi időt nem adnak az írásbeli felkészülésre és nem is a kedvencem az irodalom nem is ötös a célom belőle de azért minél jobbat szeretnék nyilván. Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetséges módokon lehet elkezdeni egy műelemző fogalmazást ha nem tudok a szerzőről semmit. Gondolom ez alap pontlevonás de mégis, hogy ne rontsa el az egészet. A tanárunkkal egyet nem írtunk a négy év alatt és ez elvileg egy elit iskola..köszönöm előre is!:)

2015. máj. 2. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem alap pontlevonás. Elárulom, legtöbb esetben olyan szerzőtől jelenik meg mű az elemzési résznél, akinek az életrajza és munkássága NEM számít középiskolai tananyagnak egyáltalán. Így nem elvárás, hogy az életéről mesélj, sőt, a legtöbb esetben ez irreleváns is.


A műelemzést kezdheted pl. azzal, hogy a novella, mint műfaj kialakulásáról, történetéről írsz. Ez benne van a tananyagban. Ezen kívül az is egy lehetőség, hogy az adott feladat, az adott szempont, amire ki kell térned az, ami elindítja a fogalmazásodat. Erre nem tudok konkrét példát írni, mert két éve érettségiztem és már fogalmam sincs, mit kérdeznek, de egy bizonyos szempontról leírhatsz általános dolgokat.


Egyébként kifejezetten kíváncsi vagyok arra, szerinted mire való a középiskola 4 (vagy 5-6-8) éve, ha nem arra, hogy "időt adjon az írásbeli felkészülésre". :)

2015. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint mondtam egyet nem irtunk a négy év alatt igy es a többi tantárgyból is full értelmetlenül telt az idő nem a lustaságról van szó mert nalam tobbet kevés ember tanul szerintem szimplán iszonyat szarok a tanárok tudom ezt egy olyan nem tudja elképzelni aki olyan helyre jár ahol ténylegesen van ertelme az órán ülni de ez van..egy évig nem volt állandó matektanár meg tudnék dolgokat mesélni reggelig de ez már nem segít ki sajnos..
2015. máj. 2. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem tartottak fegyvert a fejedhez, hogy márpedig neked ebben az iskolában kell maradnod. És igenis tanári segítség nélkül is fel lehet készülni az érettségire :)
2015. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyik szavaddal ütöd a másikat ..az előbb még arra volt a négy év ..igen fel lehet készülni ha nem vennék el az időt azzal hogy benn kell ülni ..szerintem ez a rendszer ami itt van mindenképpen szar es akkor is ezt mondom ha esetleg jól sikerül majd az érettségim. Mindenkinek van egy véleménye az enyém ez, de abba is hagyhatjuk a vitát előrébb nem visz.
2015. máj. 2. 20:31
 5/6 anonim válasza:
Én full nem tudom, hogyan fogok holnap ilyent írni! :D :(
2015. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindegy már túl vagyunk rajta meg azért nem buktam talán :'D
2015. máj. 13. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!