Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mint feleség járhat valaki...

Mint feleség járhat valaki ugyan úgy középiskolába?

Figyelt kérdés

szóval, a lényeg hogy egyik ismerősömnek az esküvője nyáron lesz, de még mindig marad egy éve a gimiben, és ilyenkor marad nappalitagozaton a hölgy? mivel már hivatalosan nem diák, hanem férjes asszony, vagy engedélyezett így befejezni manapság?

Édesanyámnak is gimnázium alatt volt az esküvője, de őt átrakták estire. Ma hogy megy ez pontosan?



2015. máj. 12. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne diák?

Szerintem maradhat... Attól hogy valaki 17 évesen házas attól még járhat nappalira

2015. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
nálunk sem maradhatott. Aki férjhez ment, azt kirakták, aki enélkül terhes lett, az maradt.
2015. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk anno ~12 éve ez úgy működött, hogy megházasodott az osztálytársam. Szülői beleegyezéssel, de onnantól már nagykorúnak számított (16. évesen házasodott egyébként; nem .. nem cigány!).

Utolsó évet már magántanulóként csinálta végig, mert teherbe esett, az érettségit meg októberben csinálta meg, egy kijelölt oktatási intézményben.

A középiskolánkat abszolút nem érdekelte, hogy megházasodott. A tanulmányait tudta folytatni, amikor pedig már nem (11. évfolyamot már terhesen fejezte be), akkor írt egy kérvényt hivatkozva állapotára, és elbírálta a tantestület.

2015. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene az iskolának beszámolni a házasságról? Attól még diák, mert házas, semmilyen jogszabály nem tiltja,hogy férjes lányok/asszonyok iskolába járjanak, ez már nem a középkor.
2015. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4. ha olvastad akkor van ilyen hogy átteszik estire! A többieknek meg köszönöm a választ!
2015. máj. 12. 14:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan ugyanúgy diák marad. Miért ne maradna az? Sok gyerek 18 éves kora után is jár még gimnáziumba, ezen semmit sem változtat hogy otthon házas-e vagy sem...
2015. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Olvastam az egyik kommentben, igen, de attól még nem igaz :)
2015. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor sajnálom, csak volt egyidőszak amikor működött így és manapság is vannak érdekes tendeletek..
2015. máj. 12. 14:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendeletek*
2015. máj. 12. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy régen mi volt, nem tudom. Ma nincs ilyen rendelet, ezért is írtam. Biztos lehetsz benne, hogy nem fog változni semmi az iskolában a házasság miatt.
2015. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!