Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megszűnt a családi pótlékra...

Ha megszűnt a családi pótlékra a jogosultságom mert 2 nappal ezelőtt 18 lettem és nem megyek nappali rendszerbe tovább tanulni aakkor melyik dátumot kell figyelembe venni a lemondáshoz : a szülinapot vagy a ballagást?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom hogy ilyenkor le kell mondani a családi pótlékot MaMájus 2-án volt a ballagás és 19-én lettem 18 éves. A levélben melyik dátumot tüntessem fel a határidő végének? Mert ha a május 2 számít akkor lehet hogy a májusi családit vissza kell majd fizetni? Előre is köszönöm a segítséget!!!
2015. máj. 21. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
amikor az utolsó vizsgád lesz, akkor szűnik meg. Mivel ez június, ezért júniusra még jár (ezt júli elején fogod megkapni). Júniusban kell egy levél, hogy tanulói jogviszonyod megszűnése miatt kéred, hogy júlitól szüntessék meg. És ne felejtsék el ezzel együtt a családi kedvezményre való jogosultság is megszűnik.
2015. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt is bele kell majd írni?
2015. máj. 21. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, ezt a munkahelyükön kell jelezni. Írásban jelezzék és mndenképpen írassák alá, hogy a mtató átvette. Ezt is júliustól kell lemondani, és figyeljenek augusztusban, mikor fizetést kapnak, hogy tényleg intézkedett-e a munkahely, mert ha nem, azonnal szóljanak, nehogy jövőre adóbevallásnál kelljen aggódni.
2015. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak én telefonáltam a kormanyhivatalnak és ott azt mondta a nő, hogy egy pár soros levelet írjak hogy megszűntek a tanulmányaim és hogy lemondok a csaladiról. Egyáltalán nem mondott olyat hogy a munkáltatót is bele kéne vonni.
2015. máj. 21. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:

azért, mert a kormányhivatalnak ehhez semmi köze. A szüleidnek addig jár a családi adókedvezmény, amíg családi pótlékra jogosultak. Ha nem mondják le, jövőre az adóbevallásnál fizethetik vissza.

Ezzel a kormhivatal nem foglalkozik, ezt a szülőnek kell tudni és intézni.

2015. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nah, most egy megint teljesen más sztorit mondott a telefonba egy másik nő.

Nem 18, hanem 20 éves korig vagyok jogosult a családi pótlékra akkor, ha középfokú (nem egyetem/fősuli) oktatásban veszek részt (akárhol, nappali/esti - mindegy). Tehát majd csak az utolsó szóbeli vizsgám után kell az iskolámnak kitöltenie egy tanulói jogviszonyt, hoogy igazolják hogy megszűnt, anyu is kitölt rajta még pár adatot, és csak ezt küldjük el, és így megszűnik a családi pótlék.

De ha esetleg nem tanulnék hanem dolgoznék, és a fizum a minimálbér alatt lenne, akkor is járna a családi pótlék 20 éves koromig...

2015. máj. 21. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:

1. írtad, hogy nem mész tanulni, tehát teljesen mindegy, hogy kinek jár 20 éves korig

2. én is írtam, hogy az utolsó vizsgád számít

3. az meg hatalmas butaság, hogy ha dolgozni mész, akkor is jár.

2015. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és a lemondáshoz nem kell az igazolás, elég pár sor az igénylő és a te adataiddal, hogy megszűnt a jogviszony...
2015. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem megyek tovább tanulni, hanem hogy nem nappali rendszerbe... Teljesen más így már, nem igaz? :D Az még hogy a tanulói jogviszonyt kicsit bonyolultabb elintézni, mégis inkább azt csinálom, hisz a telefonban azt mondták. Ne legyen belőle baj :) A munka ugye meg még úgysem érint engem, majd ha fog, érdeklődők :)
2015. máj. 22. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!