Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia-Matektanári kar mennyire...

Kémia-Matektanári kar mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat tudnátok írni és hogy hova jártok? nem igazán vagyok az a penge kémiából, de megértem ha elmagyarázzák. Ugyanakkor nem hiszem hogy sok tudásom lenne belőle... Szerintetek kibuknék? Vagy van esetleg valami felkészítő tantárgy ott az egyetemen? Mikor oda megyünk elvárják, hogy tudjunk mindent vagy lealapoznak? Előre is köszi ! :)

2015. máj. 22. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

a tanári szakokra nem az elit jelentkezik, és szerintem ezt tudják is

szerintem elvégezhető, ismerek olyat aki ilyenre jár (EKF-re) és nem igazán volt sok ember aki 300 pont fölött jutott be

2015. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És az EKF-en könnyű a szak?
2015. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert az egy dolog, hogy bejutni könnyű.
2015. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
biztos megtanulható... nincs annyi szórótárgy, mint mérnökin
2015. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Első Hozzászóló!


Úgy gondolod, hogy tanárnak csak buta és béna ember megy?

2015. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szakot, a maga szintjén biztosan megvan a nehézsége. Úgy gondolom, kellő szorgalommal és kitartással teljesíthető.


Az első válaszoló nem én vagyok ugyan, de itt kérdezte valaki, hogy vajon tanárnak "buta és béna" emberek mennek -e, erre válaszolnék.


Ilyen megfogalmazásban a feltevés nyílvánvalóan hamis, hiszen aki megkapta a tanári diplomát, az már valamit letett az asztalra. Szóval igenis okos, értelmes embereknek kell leniök a végzett tanároknak.


Másrészt az egy másik felvetődő probléma lehet -amire bizonyára a Tisztelt első válaszoló gondolhatott- hogy a végzett tanárokon kívül lehetnek olyanok, akik jobbak az adott szakmán belűl, sőt ez még igaz is, különösen az általános és középiskolai körökben, sokan pl. csak kényszerből tanítanak, nem elhivatásból.


A dolog háttere azért elég összetett, több szemszögből vizsgálható, nem is akarom most itt ezt tovább fejtegetni.

(A felsőoktatásban más a helyzet).

2015. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!