Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a másodfokú egyenletet? (fontos)

Figyelt kérdés

Add meg az 1+xnégyzet=3x+4/2 egyenlet egész gyökét.

(3x+4 törtvonal 2 nem pedig a végén van egy kettes osztás.)


Add meg az xnégyzten-3x+2/2=x-1 egyenlet 2-nél nagyobb valós gyökét!



Ezeket a feladatokat, hogy kell megcsinálni? Rendezni kell az egyenletet, nullára redukálni az egyik oldalt és a végén behelyettesíteni a -b+- gyök alatt a Bnégyzet-4ac/2 megoldóképletbe? És ha igen akkor a végén kapott 3 tagból (egy négyzetes, egy sima szám illetve egy x-es) honnan tudjam melyik betű hlyére kell behlyetesítenem? Illetve az egyszerűsítésnél van olyan ami nem megengedett?



2015. máj. 25. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nullára rendezed és megoldóképlettel megoldod.


A négyzetes x az 'a', a sima x a 'b', a sima szám pedig a 'c'.

2015. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha a megoldóképletbe behelyetesítünk és mondjuk a bszám az minusz akkor az úgy jönne ki hogy minusz-minusz b ilyenkor + ra változik vagy marad - ?

Illetve ha a gyök alatt -szám jön ki akkor abból lehet gyököt vonni még igaz?

2015. máj. 25. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, "minusz minuszból" plusz lesz.

Ha negatív szám áll a gyök alatt, abból nem lehet gyököt vonni! (max a komplex számok esetén, de nem hiszem, hogy olyanról lenne szó..:) )

szóval vagy elszámoltál valamit, vagy nincs megoldása

2015. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első feladatnál a gyökök: x=2 és x=-1/2. A kérdés az egész gyök, tehát a megoldás X=2.

A 2. feladatnál lehet, hogy hülyeséget írtam, mert nálam 2X(X-1/2)=0 jött ki. Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0. Ha 2X=0, akkor X=0, és ha X-1/2=0, akkor X=-1/2. Nos, mind a két gyök kisebb, mint 2, tehát a 2. egyenletnek NINCS megoldása. Ha elrontottam, akkor elnézést kérek.

2016. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tévedtem, elnéztem egy előjelet. Ott rontottam, amikor az egyenlet mindkét oldalából kivontam 2X-et. Itt tévedtem, amikor a -3-at +3-nak néztem.

A helyes megoldás így: X=0 és X=5/2, ahol az 5/2 nagyobb, mint 2 tehát a helyes megoldás: X=5/2!

2016. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!