Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógiai jellegű olvasmányna...

Pedagógiai jellegű olvasmánynak mit várnak?

Figyelt kérdés
Muszáj szakirodalomnak lennie?mert például az ELTE honlapján ilyenek vannak felsorolva,hogy Harry Potter stb.az nekem nagyon jó lenne mert nem olvastam szakirodalmat,és a kedvenc könyvem.szerintetek?

2015. máj. 25. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha van lista, abból válassz!
2015. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Harry Potter a listában van.de van ötletetek hogy az mitől pedagógiai jellegű és miket lehetne mondani róla?:D
2015. máj. 25. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam, de ha te igen akkor tudsz róla beszélni.

Én a Károlin voltam és komolyabb művel mentem.

2015. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Holt költők társasága?
2015. máj. 25. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kötelező elem a pedagógiai olvasmány, hanem választható. Ha gy érzed, hogy a szituációs feladatok jobban mennek neked, válaszd azt!
2015. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok. Miért is akarsz tanár lenni, kedves...?

Tájékozott lehetsz a pedagógiával kapcsolatban, ha egy könyvet nem tudtál róla életedben elolvasni.

Miért veri a sors a világot ilyen tanárokkal?!

2015. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak üzenem, hogy nem pedagógiai szakirodalmat kell a felvételire elolvasni.

Miért is kéne, ha a többség most érettségizik és ha már tanárnak jelentkezik valószínűleg azért, hogy 5 év alatt olvassa el a kötelező pedagógiai szakirodalmat.

Szerinted aki orvosnak jelentkezik az rögtön úgy kerül oda, hogy minden anatómia könyvet kívülről fúj?

A mérnöknek jelentkezők rögtön megtudnának tervezni bármit, mert annyit olvastak és gyakoroltak hozzá előre?

Ez nem így működik. Azért jelentkezik valaki a felsőoktatásba, hogy ott elsajátítsa, azt a tudást ami ahhoz szükséges, hogy a kívánt szakot teljesítse.


Nem kell rögtön mindenkit fikázni.

Azt még megkérdezném, hogy aki már megalapozza azt a tudását pl.: egy emelt magyar és egy emelt történelem érettségivel és tanár szeretne lenni, de nem olvasott egy szakirodalmat sem csak olyan novellákat vagy regényeket, aminek van pedagógiai vonzata, az miért ne lenne majd jó tanár és miért ne menne annak?

2015. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, hogy ilyen jól kiforgatod a szavaimat.

Mondtam egy szóval is, hogy az egész szakirodalmat ki kellett volna már olvasnia?

Csak azt gondolom, akit érdekel a pedagógia szívesen olvas utána. Aki orvosira megy valószínűleg az sem azért teszi, mert annyira megfogta az órán a biológia, hanem mert érdeklik az orvoslással kapcsolatos dolgok, esetenként olvas ilyen cikkeket stb.

2015. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lista nem szentírás, az csak azért van, hogy a bizottságból is ismerjék a művet, így nem lesz az a kellemetlen szitu, hogy csak te olvastad el.

Ha eltérsz tőle, nem lesz gond. Minden mű (képi, és hangi is) lehet pedagógiai jellegű, hiszen javarészt tőled lesz az, hogy milyen törvényszerűségeket veszel észre benne, meg egyáltalán mennyire tudsz mesélni, mennyire tudod átadni, felkelteni a figyelmet, meg milyen problémákat jár körbe, old meg, mennyire időszerű stb stb.


[link]

[link]

[link]

2015. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tájékozott lehetsz a pedagógiával kapcsolatban, ha egy könyvet nem tudtál róla életedben elolvasni. "


Ezt nem forgattam ki. Ugyan nem említetted, hogy szakirodalom, de minek lenne rá szükség még ilyenre érettségi előtt, ha addig felkészül az adott tárgyakból amit tanítani szeretne?

Szóval egy orvosnak elég az szerinted, hogy néha cikkeket olvas a pályaválasztása előtt? Akkor egy olyan embernek aki tanítani szeretne miért kéne pedagógiával kapcsolatos könyvet elolvasnia?


Amúgy abszolút bunkó volt a hozzászólásod. Mármint ez a része. "Miért veri a sors a világot ilyen tanárokkal?!"


Még feltételezem nem tanár és még csak kb 18-20 éves lehet és lehet, hogy az ilyen kommenteddel elveszed a kedvét az egésztől egy kis időre. És ne haragudj, de ebből az ironikus kérdésedből az sugárzik, hogy szerinted ő minden tantárgyból 0, buta és, hogy merészel tanárnak menni... MIÉRT kellenek az ilyen kommentek mindenhová?

Jobban érezted magad tőle?

2015. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!