Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene kellene szakdolgozatb...

Segítene kellene szakdolgozatban a formai dolgokkal kapcsolatban. Mintát adna valaki?

Figyelt kérdés
Elsősorban a hivatkozások, a forrásmegjelelösék, és a képek érdekelnének, hogy azokat hogy lehet betenni; egyáltalán hogy nézzen ki, hogy rakjam be. Szabályokat találok rá, oké, de vizuálisan szeretném ezt látni. Nem találok szakdolgozat mintát sehol. Egy képet akárhogy be lehet tenni, de mégis mekkora legyen, hogy írjam alá a kép nevét... Hivatkozást is hogy tegyem bele a szövegbe, milyen eljárással. Nagyon örülnék egy mintának (tök mind1, hogy mi a szövege), csak hogy lássam, hogy hogy nézzen ki a szakdolgozat.

2015. máj. 26. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kikölcsönözhetsz az egyetemi/főiskolai könyvtárból, ott megtartják az összest!

Amúgy meg intézményenként mások lehetnek az apróbb formai dolgok, de például:

[link]


Sok az egyetem online katalógusában is elérhető. Én pl múlt héten elolvastam az enyémet :)

2015. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És egyébként hány képet lehet bele tenni, és mekkora méretben?
2015. máj. 26. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megszabva, hogy hány képet teszel bele. A karakterszám számít, annak nem része a kép. Hogy mekkora lehet, arról nem tudok, de nem hiszem, hogy meg van szabva. Nyilván nem őrületes felbontású, a papíron annyi helyet foglalhat, amennyit akarsz erre szánni, a CD-n meg érdemes akkora méretet tartani, hogy azért olvassa a gépük :)


Amúgy a saját tanszékednek elvileg adnia kellene szabályzatot szakdogához. Lehet, hogy a honlapon megtalálható, kérdezz rá.

2015. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak 2014-es szakdoga készítési útmutató van fenn, mivel nekem majd ősszel kell leadni. Az egyetem könyvtárába pedig 1x lehet megnézni 1db szakdolgozatot, azt is csak a konzulens engedélyével; egyébként az online katalógusban sem lehet megnyitni őket. Bosszantó, hogy más egyetemen simán meg lehet őket online nézni, ezért is érdeklődtem.
2015. máj. 26. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes! Én többet is megnéztem, míg a sajátomat írtam, nem volt megkötve, hogy egy alkalom. Amúgy a 2014-est nyugodtan használhatod, annyit nem fog változni a formai követelmény. A Debreceni Egyetem tanszékeinek online katalógusában nyugodtan keresgélhetsz, minden fenn van online is.
2015. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Még egy kérdés: Van egy kép, amit bele szeretnék tenni. Saját kép, de felraktam egy weboldalra is. Nem fog plágiumként jelezni, hogy ez a kép valahol már fennvan? Vagy hivatkozzam le, hogy az a sajátom?
2015. máj. 26. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatkozd le, vagy írd bele a dogába, hogy "kép: saját".
2015. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Újragondolva: inkább hivatkozd le. Nem érdekli őket, hogy saját kép, előnyöd nem lesz belőle, viszont ha meglelik a neten, akkor felesleges hercehurca, míg kiderítik, hogy te tetted fel, és az is lehet, hogy felbukkant máshol, valaki "átvette"... könnyebb, ha lehivatkozod.
2015. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!