Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanulási módszerek/motivációk?

Jó tanulási módszerek/motivációk?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, rengeteg tanulnivalóval, ám bármennyire is akarom, mindig estére marad a tanulás, ami meg az alvás kárára megy. Tudnátok mondani tanulási módszereket, motivációkat?

2015. máj. 27. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Természetesen rengeteg módszer van ez csakis a te hozzáállásodtól/világmeglátásodtól függ. A legjobb módszer,ami szerintem létezik figyelni az órákon,jegyzetelni és óráról órára tanulni. Ha véletlenül a dolgozat előtti nap rosszul leszel/szerelmi bánatod lesz/lusta vagyok akkor is lesz kiindulási alapod és 4esre egyszeri átolvasással ígyis megírod. Ez mentesít szinte a legrosszabb magolós tanulási módszerektől is mert az ismétléssel rögzülnek igazán a dolgok. Amit nem tudsz megjegyezni arra kreatív megoldásokat kell kitalálni. Pld. én biológia tanulásnál azt,hogy melyik bázissal mi van szemben egy egyszerű szójátékkal oldottam meg. Guaninnal szemben citozin van. Tehát G=C, behelyettesítve g-eci. Másik hogy melyik szívkamrából indul pl a testvérkör mindig kevertem de rájöttem hogy a nagyvérkör van akkora BALfsz hogy mindennek vért juttasson így biztosan a bal kamrából indul :). Szótanulásnál is lehet ezzel játszani pl hosszabb szavaknál én belehelyettesítettem valami magyar szót pl. immediately --> Íme Dia telefonál. Nagyon jó ha idegen nyelven nézel felirattal műsorokat,nekem iszonyatosat fejlődött a hallás utáni szövegértésem.Történelemnél játszd el gumimacikkal a csatákat vagy a neten rengeteg történelmi kvíz van témakörökre lebontva. Mateknál,reál tárgyaknál órán kell figyelni és gyakorolni,gyakorolni amíg nem megy mindenképp értsd meg ha hosszútávú tudást akarsz ne magolj képleteket /módszereket.

A motiváció: Ha a fő problémád,hogy nem tudod elkezdeni időben akkor ezen csak az önuralom segít. Mennyivel jobb munka után pihenni,mint fordítva. Hazaérsz gyorsan megtanulsz mindent aztán mehetsz a dolgodra tied az este! Több okból kifolyólag is fontos a tanulás. Közelebbi cél a jó jegy megszerzése a büszkeség hogy legyőztél egy akadályt az életedben. Kissé távolabbi a továbbtanulás és az érettségi. Gondolom,ha foglalkoztat ez akkor el szeretnél érni valamit az életedben. Sokat segít a megfelelő szakma/ szak az elhelyezkedésben,pénzkeresésben. Nyilván a leendő családodnak is jót akarsz és aki szorgalmas azt mindig igazolja az eredménye ha nem előbb akkor utóbb. Fiatal vagy rengeteg ajtó nyitva áll előtted még akár milliomos is lehetsz. Felfedezhetsz új dolgokat jobbá teheted az emberiség sorsát. Ha ez nem érdekel akkor gondolj szimplán hogy zabálni kell valamiből és az internetet sem fogja a kismadár kitojni :D Már lassan belezavarodok,mert zaklat a család,de. Egyébként az életed minden területén tanulsz,metanulod használni a telefonod ,megtanulsz autót vezetni,új programokat/gépeket használni. Tehát ha nehezebben veszed rá magad,jegyzetelj találj ki versikéket tedd élvezetessé a megtanulandó anyagot. Vagy okoskodj a társaidnak hogy te ezt is tudod :) A tanulás egy olyan dolog,aminek mindig hasznát veszed,ha rosszul választasz pályát akkor is. Ismertem egy olyan embert,aki vegyészmérnöknek tanult de akkor nem lehetett ezzel elhelyezkedni és végül lett egy közgazdászdiplomája ,amit a MOL-nál kamatoztatott :D Ha mindenezek ellenére sem megy a tanulás akkor a lelkiproblémáid old meg először szívesen segítek ha esetleg ilyenről van szó. Bár bízom benne,hogy csak egy alkalmi lustaság szól belőled amit könnyedén legyőzhetsz. Sok sikert és kitartást! :)

2015. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetertek, a leghatasosabb az oran figyelni es orarol orara keszulni. Nalunk a biosz tanar minden oran feleltetett igy kenytelenek voltunk minden ora elotti szunetbe atnezni az anyagot es meglepodnel milyen sok megmaradt! Igy a tz-re mar nem is igazan kellett keszulni
2015. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kamatoztatni fogom a tanácsokat!:)
2015. máj. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!