Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom így még duplázni az...

Tudom így még duplázni az érettségi pontokat?

Figyelt kérdés
Csináltam idén előrehozott érettségit infóból, ma kaptuk meg az írásbeli eredményt, de nem lett túl jó, úgyhogy azt gondoltam hogy nem megyek be szóbelire, és akkor ugye érvénytelen lesz az érettségi mert nem csináltam végig. Ha ezt megcsinálom, felvételinél lehet majd pontduplázást csinálnom (hogy az érettségi eredményt számítják duplán és nem a tanulmányi eredményeket)? Köszi előre is :)

2015. máj. 29. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

> „(hogy az érettségi eredményt számítják duplán és nem a tanulmányi eredményeket)”

Vagy duplázzák a két felvételi tárgyból elért érettségi eredményedet, vagy a tanulmányi eredményekhez adják őket. Olyan nincs, hogy a tanulmányi eredményeket duplázzák.


Hogy hogyan tudsz javítani egy érettségit, azt nem tudom.

2015. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom, rosszul írtam :D hát ha nem megyek be szóbelire, akkor érvénytelen a vizsga, és a következő vizsgaidőszakban azt a tantárgyat szintemelővel tudom javítani, de ha nem javítok akkor attól még kapok bizonyítványt 12. végén. Arra voltam kíváncsi, hogy ha nem megyek be, akkor érvénytelen vizsgával lehet-e duplán számíttatni az érettségi eredményeket a tanulmányi eredmény+érettségi eredmény helyett. Osztályfőnököm nem tudta, gondoltam megkérdezem hátha tudja itt valaki
2015. máj. 29. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Duplázni mindenképp lehet, és erről nem is kell előre nyilatkozni, hanem a beküldött eredmények alapján automatikusan a neked kedvezőbbet fogják számolni.


Az tök mindegy, hogy van-e érvénytelen érettségid. Ha ennek ellenére is megkapod az érettségi bizonyítványt (mert megvan az összes szükséges tárgy), akkor sehol nyoma nem is lesz annak, hogy te valamit nem csináltál meg.


Amúgy meg megbukni azért szoktak, hogy lehessen tenni pótló/javító érettségit még mielőtt megkapod a bizonyítványt. Mivel ismétlő érettségit így nem lehet tenni. Szintemelőt, pótlót, javítót igen; így ha nem jó az írásbeli, és a szóbelivel sem tudnád úgy felhúzni, hogy neked megfeleljen a pontszám, akkor nem mész el, és még egyszer megpróbálhatod ugyanazon a szinten a következő időszakban. Ha elmész, és lesz sikeres jegyed, akkor már csak emelt szinten teheted le újra (tehát ha emelt szintű volt alapból, akkor sehogy).


(Az utolsó bekezdést csak tájékoztatásképp írtam, nem tudom, neked mi a célod az informatikával, milyen szinten tetted most, stb.)

2015. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen a választ! :)
2015. máj. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!