Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek fel tudok így...

Szerintetek fel tudok így készülni az emelt angol érettségi szóbelijére?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy egy éve nem ültem bent angol órán, így rengeteg szót elfelejtettem. Az írásbelim jó lesz, mert ami le van írva, megértem, egyből átkattan az agyam. De szóban nagyon nehezem tudom magam kifejezni, egyrészt a szókincs miatt (bár ezt be tudom pótolni), másrészt meg az idegesség miatt mindig hebegek-habogok. Tehát a kérdés, hogy vajon fel tudok-e készülni, ha átnyálazom Haavisto Kirsi és Bajnóczi Beatrix: Kérdések és válaszok angol nyelvből c. könyvét? Igazából fogalmam sincs, hogyan tudnék gyakorolni. Ha tudtok segíteni, előre köszönöm!

2015. máj. 30. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Igazából állandóan angol szövegeket olvasok, már automatikusan megértem a szövegeket, nem kell átkonvertálnom magamban magyarra, de ha meg kell szólalni, ott már bajok vannak. :/


Azt se tudom, mire lehet számítani?! Ez a könyv nekem is megvan, és én is át fogom futni, de ez inkább középszintűre van, hiszen azokra a témákra épül. De jobb, mint a semmi...

2015. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van még egyéb könyv is, amiből lehet készülni

Pl. "Speaking perfectly" Angol szóbeli feladatok érettségire és nyelvvizsgára (Czene Zsuzsa)

2015. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: A témakörök azért hasonlóak. Azért nézegetem, hogy azért legyen valami fogalmam a betegségekről meg ilyenekről. Nagyon félek a vitától, szerintem le fogok blokkolni.:\ Sok szerencsét neked!


Második: Köszönöm, meglesem!

2015. máj. 31. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1000 kérdés 1000 válasz felsőfokot tudom ajánlani, ennél jobb emeltre felkészítő könyvet nem találsz szerintem (nem véletlen, mivel felsőfokú nyelvvizsgára való szókincse van).


Én is 6 napon belül szóbelizek, hát nem mondom hogy nem félek, pláne, hogy tegnap kezdtem el olvasgatni az említett könyvet :D Írásban én is jó vagyok, de szóban még magyarul is beleakadok a nyelvembe, keresem a szavakat, elkezdek mondani valamit aztán átfogalmazom az egészet, jááj :D Majd írd le, hogy ment! :)

2015. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én a Let's discuss it! című könyvből készülök, nagyon jó emelt szinten előforduló témák vannak kidolgozva, szószedet is van hozzá meg vita példa is:)

Neten ha jól tudom fent van pdf-ben. Sok sikert!:)

2015. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A Let's discuss it nagyon jó, de így még jobban félek, hogy fognak ilyenek az eszembe jutni.:')


Remélem pozitívan fogok tudni nyilatkozni, sok sikert nektek is!

2015. jún. 1. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!