Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mivel lenne jó...

Mit gondoltok mivel lenne jó kiegészítenem egy (Awi, Co2, bevont és láng) hegesztő szakmát?

Figyelt kérdés
Lakatos és minősítésektől független válaszokat várok előre is köszi! (ami még hegesztéssel kapcsolatos és persze a bért is növelheti)

2015. máj. 30. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
csőszerelő; vízvezeték szerelő
2015. máj. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2015. jún. 1. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, főleg TIG. Akár saját cuccon, otthon. Leginkább saválló acél cső PF és PG mint sokfelé szükséges alapgyakorlat és alu (ami ugye otthon gyakorlósan hirtelen necces a negyedmillás gép miatt, de másnak is az!). Ha netán amellett döntesz, hogy beszerzel (amint tudsz persze) egy elfogadható minőségű gépet és palackot, idővel jól megtérülhet fusival is a befektetés: ügyes hegesztő gyönyörűen javít hétköznapi fémtárgyakat, gépalkatrészeket, meg mindenféle szerkentyűket, ha az anyagismerete hogy úgy mondjam üti a normális szintet, tehát maximális. Ezzel is elég jó kiegészíteni a szakmát, suliban sok fontos részlet kimaradt.


Bevont elektródával pedig érdemes időről-időre gyakorolgatni, formába jönni. Ha az okés, akkor semmi gondod nem lesz MIG/MAG eljárással soha. És persze ne feledkezzünk meg arról se, hogy a valóságban nem sok helyen kérik, hogy gyököld a darabodat. Tényleg csak amikor úgy ítéled, hogy muszáj, vagy ha nagyon rajzról meg WPS/WPAR alapján megy, akkor természetesen ha ott előírják. Kis műhelyek meg egyetlen telephelyen létező cégek gyakorlatilag dugig vannak olyan emberekkel, akik csodabogárnak néznek, ha csapsz egy gyököt valamire, ami nem nyomásállónak vagy fő tartószerkezet terhelt szakaszára készül. Egy szó mint száz: gyakorolnod kell gyök nélkül is, törekedve a teljes átolvadásra. Mivel komplex hegesztő vagy, szerintem a kedvenc eljárásaidat gyakorold főleg, arra gyúrj! Ha csak a MIG/MAG a kedvenc, az kivétel, meg valljuk be: önmagában uncsi is kicsit. Persze attól még semmi nem indokolja, hogy otthonra ne szerezz be valami kisebb gépet (egyfázisú kell) meg külön 15kg adagolót és persze a rend kedvéért corgon palackot. Jó, ha jóban vagy a legközelebbi hegesztéstechnikai szakboltok eladóival, mert ők többnyire palackban és használt gépben is szívesen segítenek, ha tudnak, természetesen leginkább megbízható magánemberként.


A lakatos szakmát említetted, hogy hagyjuk ki, én nem hagynám ki: nagyon sok kegyetlen részfeladatot nem kellett csinálnotok gyakorlaton. Youtube-on rengeteg angol videó található erről is, mint mindenről. Itt említeném meg, hogy az angol beszédértés is egy igen hasznos képesség, amióta youtube létezik és boldog-boldogtalan úgy népszerűsíti a műhelyét vagy a boltját ámerikában, hogy tippekkel és trükkökkel lát el, amik ráadásul tényleg hasznosak, egymással licitálva gyártják a frankóbbnál frankóbb tananyagokat tele kegyetlenül jó magyarázatokkal és nagyon hasznos intelmekkel.


Minősítést úgy érdemes először szerezni, hogy egy cég, ahol stabilan dolgozol, benevez valami alapra, ami sok helyre lesz jó később (pl MAG PA sima szénacél), vagy ha esetleg volt valami keresett eljárás-pozíció páros, ami irgalmatlanul jól megy gyakorlatlanul is, akkor arra érdemes gyűjteni is és rövid tanfolyami gyakorlás után szépen levizsgázni belőle, aztán irány a nagyvilág.


Ha esetleg külföldre is akarsz menni, és tudod is, hova, akkor azért alap, hogy a nyelvismereted elegendő pár dologra: értelmezni a szerződést hiánytalanul, írni kellemes önéletrajzot és motivációs levelet cégreszabottan, és beszélgetni hétköznapi dolgokról önfeledten, meg persze szakmai dolgokról bármikor.

2015. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt az eléggé kielégítő választ!

Az a baj, hogy sajna egyedül vagyok most mentem egy céghez ahol saválló hegesztéssel foglalkoznak főleg Tig (awi) eljárással dolgoznak de mondta a főnök, hogy lesz CO2 is. Szerencsére nagyon szeretek awi-zni mondhatni a kedvenc eljárásom utána jön a Co2 bevont, láng. 10 hónapos gyorstalpalón raktam le... amit tudtam megtanultam, de sajna otthoni gyakorlást azt csak úgy tudnám megoldani, ha bérelnék garázst stb.. mert egy kis panelba vagyok..:) Már nagyon várom, hogy mehessek mert ha tehetném egész nap awi-znék:D .


Igen tudom :) welding tips and tricks elég frankó videókat nyomat és nagyon sokat is nézem de ugye mint írtad gyakorlat teszi a mestert. Amikor mentem próbamunkára nagyon tartottam tőle mert ez volt életem első próbamunkája amit meg is említettem de ráállt a kezem. Két vékony saválló csövet kellett összehegesztenem most meg nem mondom mekkora volt az anyagvastagság de igazából csak kíváncsi volt, hogy mégis hogy néz ki egy varratom. Most az más téma, hogy aznap be se akartam menni mert alig tudtam aludni egész addig stresszeltem magam, hogy fú mi lesz stb..


Tervezem természetesen, hogy megyek külföldre majd a későbbiek folyamán de előtte kellene ugye minősítés meg egy nyelv és ha szerencsém van talán összejön.. Angolt Németet tanultam csak alig gyakoroltam viszont szerintem nem lesz nehéz visszaszoknom.


Lakatos szakmát azért említettem, hogy hagyjuk ki mert valahogy sajnos :P az így is úgy is benne lesz amit mondtam is a főnöknek, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem egész nap hegeszteni fogok mert Ő is mondta.


Minden esetre meglátjuk mi lesz köszi még egyszer, hogy ennyi időt fordítottál a válaszra. Üdv. Gábor

2015. jún. 1. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit, én is nemrég végeztem egy ugyanilyet, és hát ugye nagyon szerencsés voltam a mesteremmel és a brigád is tele volt jó válaszadó, kutatgató és/vagy sokat látott emberekkel. :) Nagyjából ennyi is a szűrlete annak a rengeteg együtt ebédelésnek. :)


A lakatos oldal pedig annyira megkerülhetetlen, hogy fél-egy év múlva már javában imádni fogod. A kockaság amikor gyönyörű, kézzel fogható darabokkal szerzett tapasztalaton alapul, ráadásul acél... :) Én csak belecsöppentem minden alap nélkül, és magával ragadott teljesen.


A saját gép(-ek) problémáján szerintem ne aggódj a panel miatt! Stabilizálódik a helyzeted, fél évnél többet eltöltesz ott, ahol most vagy, felsejlik előtted egy kertes ház melléképülettel, terveket szövögetsz... Nem ígérem, hogy könnyű lesz ugye, de aki akar valamit, az még jó fizetés mellett is megnélkülözi, csak hogy odaérjen végre. És amikor elkezdesz saját cuccon igazán jó lenni, akkor már szinte mindegy, hogy javítasz vagy szobrászkodsz, kis kiegészítőket tervezel és kreálsz meglevő cuccainkhoz vagy bolyhos fejű őrült tudósként ontod magadból az elvateráznivaló prototípusokat... A jó kéz működik minden műfajban, csak úgy kallódhatsz már vissza a szegénységhez, ha titkolod, mit tudsz. :D

2015. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen szerencsére én is egy ilyen csapattal voltam akik akartak valamit a szakmától és nem linkeskedtek! Persze volt olyan is de hát legjobb családban is előfordul:D ezt most nem részletezném:P ... Én is ilyen voltam és elkezdtem ezt a szakmát és megszerettem de mint írtam ha jó a társaság ..... Kösöznöm a választ most ráfekszek a nyelvre aztán meg közbe amit tudok aztán meglátjuk mi lesz .:)
2015. jún. 3. 22:35
 7/8 anonim válasza:
100%
Emelőgép vagy nyelvismerettel és megbízható precíz munkával érdemes kiegészítened
2015. jún. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösziii
2015. szept. 22. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!