Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járna, ha nem vennék részt a szóbeli vizsgán?

Figyelt kérdés
Bővebben, 6 tantárgyból érettségizek, ebből ugye 2 választott. Az egyik tantárgyam emelt szintű, amire tulajdonképpen nincs is szükségem, így utólag le tudnám ütni magam, hogy jelentkeztem. Szóval, ha ezen nem vennék részt, ám a maradék 5 tantárgy szóbelijén részt vennék, vonna maga után valami következményt? Kizárhatnak emiatt az érettségiből ?

2015. jún. 1. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha a kihagyott tárgyon kívül megvan az összes kötelező + 1 választott, akkor ennek sehol sem marad nyoma. Hivatalosan 1-est kapsz ebből a tárgyból az érettségidre, de ezt nem írják be a bizonyítványba, és megkapod ugyanúgy.

De ez nem egy 100%-os dolog, én két éve érettségiztem, azóta változhatott.

2015. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak megbuksz abból a tárgyadból. Ha egy kötelező tárgyról beszélünk, akkor nem kapsz bizonyítványt a bukás miatt, viszont ha nem kötelező tárgy, akkor meg semmi következménye nem lesz.
2015. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kötelező tantárgy, csak egy választott.
2015. jún. 1. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem lesz semmi.

Bár nem értem, miért jelentkeztél ebből érettségire. Gondolom a továbbtanuláshoz kellett, ha már emelt. Akkor miért gondoltad meg magad?

2015. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Terveztem a tovább tanulást, de elég sok minden közbe jött, így nem tudok menni, így értelmét nem látom és plusz terhet is leveszek a vállamról.
2015. jún. 1. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!