Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi szerepel a matek emelt...

Mi szerepel a matek emelt szóbeli tétellapján? Elég ha megtanulok 4-5 definiciót 2-3 tételt és egy bizonyítást?

Figyelt kérdés
A lapon rákérdeznek egy konkrét definicióra? én ugy tanultam, hogy kiválaszottam pár definiciot pár tételt és egy bizonyítást tételenként... így jó lesz?

2015. máj. 31. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Egy tételt fel kell építeni, nem 4-5 definíciót elmondani! Az értékelési szempontok egyike a tétel felépítése, aztán a definíció(k) kimondása, a választott tétel bizonyítással, majd a tételben szereplő fogalmak, állítások matematikában, ill. más tudományokban való alkalmazása.

keress rá!

2015. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tétel címe (ezek közül valamelyik: [link] ), és egy a tételhez kapcsolódó feladat (olyasmi, mint az írásbeli első felében volt). Ezen kívül kapsz egy ilyet is kinyomtatva:

[link]


És persze beleszámít a tétel felépítése is, de pusztán a jó definícióval és az egy tétel + bizonyítással is meglepően sok pontot el lehet érni, lásd itt:

[link]


Amúgy az oktatas.hu-t tessék nézegetni, ha még nem mondott neked ilyet senki.

2015. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért a felelet felépítésére adott 10 pont a 35-ből nem kevés. Ha "odadob" a vizsgázó egy tételt meg egy definíciót, a felépítés nyilván 0/10 pont lesz, az alkalmazásról nem is beszélve...
2015. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, igen, de a tétel + definíció 10 pont a 35-ből az azért elég kellemes dolog, amivel könnyen fel lehet készülni, és megvan belőle a szóbeli 25%. Én kellemesen meglepődtem, mikor az érettségire készültem, hogy ilyen simán át lehet menni a szóbelin. (Persze ez úgy 10 pont, hogy a felelet felépítése és szerkezete címszó alatt 2 pont a témához illő definíció és tétel megtalálása. Ez kicsit részletesebb: [link] ) Az alkalmazások szintén egy elég bónusz 4 pont, én feladatmegoldásból is jó voltam, az is instant 8 pont. Úgy mehettem oda, hogy 20 pont tuti a zsebemben van… (Aztán élesben nem jutott eszembe semmilyen tétel, aminek a bizonyítását elmondhatnám, és így rávezettek valami nagyon egyszerűre, aminek tudtam a bizonyítását. Szóval még jófejek is voltak.)
2015. jún. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Matek emelten általában jófejek. Én az elméletet tudtam,de a bizonyítást bevallom, hogy nem értettem, előző nap néztem csak rá, mégis megadták a pontot. A feladatot elrontottam (valszám, kissé túlbonyolítottam), de arra is a fele pontot megadták, összeségében 28/35. Tényleg inkább arra kíváncsiak, amit tudsz, nem arra, amit nem. De azért fűzd fel a feleletet egy vázra, ez készülési időben nem sokkal több, mint amit fent felsoroltál (ami még kell: bevezetés-mi is ez-, meg még az alkalmazásokra keress rá neten).

De összességében jó ez így.

2015. jún. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt értettem, hogy szép kerek feleletet várnak, csak az nem volt világos, hogy egy adott tételen belül megmondják-e,hogy pontosan melyik definiciót és tételt kell mondanom, és melyik bizonyítást, vagy szabadkezet kapok, de a válaszokból az jött le, hogy szabadkezet kapok. :)
2015. jún. 1. 21:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Utólag annyit hozzátennék, hogy mindegyik tételnéél mondd hozzá , h tételről beszélsz, és a definicióknál, hogy az egy definció... nekem azt mondták, h mivel nem mondtam, nem tudnak rá pontot adni...
2015. jún. 4. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!