Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8. os vagyok és holnap vizsgáz...

8. os vagyok és holnap vizsgázok (kis érettségizek) irodalomból. Hogy fog ez az egész lezajlani? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nyelvtanból is,és irodalomból is kaptunk 20-20 tételt.Csak hogy,a nyelvtan ugye írásbeli volt,az irodalom ami holnap lesz az szóbeli lesz.A 20 tételből biztos 14et max 15öt tudok,de nem olyan egyszerű..Költők élete(legalább 15költő) meg vers,verselemzés,regények,regények szerkezete stb stb..

Amit megtanultam,attól félek hogy össze fogom holnap keverni.Pl nem jó évszámot mondok egy adott költőnél.Vagy hirtelen elfelejtem.Nos,az jutott eszembe,hogy vajon ezen a vizsgán amikor tétel húzunk,akkor a lapokon amit kihúzunk nincsenek számok?Ha mégis,az nem jelentheti zt,hogy esetleg az első tétel a lapon,az amúgy is az első tétel az-az a Műnemek,és műfajok?Vagy ez baromság?Á,valaki nyugtasson meg,vagy írja le hogy hogy lesz,mert teljesen kikészülük,és attól félek össze keverem majd,meg elfogom felejteni.



#vizsga8.ba
2015. jún. 1. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de őszintén, most milyen válaszra vársz? Ez egy "kisérettségi", nem nagyon szoktak ilyet csinálni az iskolák, nincs is erről szóló jogszabály. Úgy jár el az iskolád, ahogyan akar. Mi nem tudhatjuk, hogy megegyeznek-e a tételszámok. Számít ez egyáltalán? Ha rendesen felkészülsz, akkor úgysem az fog számítani, hogy hanyas tételt húztad, nem? Nyugodj meg, ne stresszelj, nem ezen múlik az életed. Próbálj a feladatra összpontosítani, és ha esetleg nem jutnak eszedbe egy költő életének főbb évszámai, akkor ne mondd az évszámot, csak azt, hogy mi történt vele. Érettségin sem elvárt, hogy részletesen ismerjük, hogy ki-mikor-hol járt élete során. Szóval nyugi, minden rendben lesz, nem fognak megenni a vizsgáztatók! Sok szerencsét! :)
2015. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!