Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Szerintetek van...

SÜRGŐS! Szerintetek van értelme írásbeli érettségi ellen fellebbezni? Lehet, hogy kevesebb pontom lesz?

Figyelt kérdés
Az esszém nagyon le lett pontozva, beszéltem a tanárral erről, és olyan szőrszálhasogatós hibákat hozott fel, amire azt mondom hogy jó max 1-2 pont de ő 5-öt levont minden részből, és 72% lett, ami hozzám képest iszonyat kevés, 85-87%-ot simán írok. Többen is jártak így a csoportomból, mások meg kiugróan jó eredményt írtak hmm.. Valószínűleg mi nem vagyunk neki szimpik, mert értelmes hibát nem igazán tudott felhozni egyikünknél sem. Ami viszont probléma, hogy nekünk nem jól tanította a bekezdéseket, ezt be is vallotta ma a betekintésen, ezért mindenkinek le kellett vonni a szerkezetért járó pontokból, de mi van ha egy külsős tanár ezt nem tudja és többet vonna le ? Lehet, hogy kevesebb pontunk lenne mint most ? Oda hívta egy kollégáját, aki ugyanazokat mondta mint ő, gyanús, sőt hozzátette, hogy ő még többet vonna le, ezért aggódunk, nem tudjuk hogy tényleg vagy csak egymást védik. Mit tegyünk ?? Valaki lebbezett már fel, milyen eredménnyel?
2015. jún. 2. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán lehet, hogy egy másik tanár több hibát talál benne. Éppen ezért csak akkor érdemes fellebbezni, ha biztosan találtál benne több pontot. Ahogy érzed.

Nálunk bejelentette a tanár, hogy aki fellebbez azt lepontozza. Szóval mi nem is néztük, hogy mire kaptunk pontokat csak a végeredményt.

Ha igazságtalannak érzed ezt a pontozást mindenképp lebbez fel, de ha csak extra pontokat akarsz amik nincsenek benne szerintem ink hagyd.

2015. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

"lebbezett már fel,"


Örülj annak a 72%-nak, azt hiszem.

2015. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Középszinten nem tudom, hogy hogy megy, de emelet szinten külön kihangsúlyozták, hogy aki fellebbezni szeretne, az semmi szín alatt nem kaphat kevesebb pontot, mint amennyit kapott, csak többet. Ez törvényileg van szabályozva.
2015. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Èn azt mondom h csak akkor fellebbez, ha biztos vagy benne h tènyleg sz.rul javìtotta a tanàrod. Nekem a törièrettsègimet hùzta le a tanàr, de 3-4 pont nem èr annyit h aztàn szòbelin megszivasson.
2015. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy lepontozott, abban viszont nem, hogy a kollégái nem tennék ugyanezt az összetartás jegyében :( Ráadásul tudom hogy a suli összes magyar tanára látta az esszémet, és a tanár beszélt velük az általa hibának gondolt dolgokról, tehát nagy valószínűséggel szóról szóra ugyanazt mondanák, de lehet még bosszúból le is vonnának pár pontot, ugyanakkor kaphatnék 4-5 pontot is jogosan
2015. jún. 2. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Kedves hármas, ezt nagyon rosszul tudod, igenis lepontozhatják, nem hiába mondják azt, hogy csak óvatosan a fellebbezéssel, ha van rizikós pont, amit lehet levesznek, akkor nem feltétlenül érdemes. Ez igaz középre és emeltre is!
2015. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Necces. Próbaérettséginél a tanárunk szétosztotta a kollégái között azoknak a dolgozatait, akik nem értettek egyet a százalékukkal, az enyémet egy olyan tanár javította, aki, ha nem írtál eleget, ki sem hajlandó javítani az esszét... Ebből gondolhatod, hogy még rosszabb lett az eredményem, mint az eredeti. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem tudhatni, miféle tanárhoz kerül majd a dolgozatod, ha nem számít bele a felvételi pontodba, inkább hagyjad, nem olyan rossz az a 72%.
2015. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és ha középszintről van szó, ne felejtsd el, hogy még hátravan a szóbeli...
2015. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Andizsuzsi: komolyan belekötsz abba az egyetlen nyelvtani hibába, amit vétett a kérdező? Ráadásul mintha a "fellebbez" szót olyan gyakran használnánk, hogy kötelező lenne tudni a ragozását...
2015. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nézesd meg szakemberrel, aki töri szakos.akár menj be egy másik suliba ahol van ismerősötök tök mindegy. de nézzen rá más is, ha tényleg jogos, lebezz fel. ha nem felvételi tárgyad akkor én hagynám, de hogyha az akkor nézesd meg
2015. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!