Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek az angol emelt szóbeli...

Félek az angol emelt szóbeli érettségitől. Valaki nyugtasson meg?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Nem.
2015. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha az írásbelit túlélted a nehezén már túl vagy. nem lesz az olyan vészes, próbálj meg megnyugodni, nem szabad túlizgulni mert az ronthat a feleleten. én nem szeretek beszélni, soha nem is ment olyan jól mint az írásbeli, mégis túléltem és hidd el mire észbe kapsz már jössz is kifelé, olyan hamar eltelik az a 15 perc. :)
2015. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Inkább készülj, mint hogy a megnyugtatásra várj. Nagyon egyenetlen: vannak normális, elvárható témák és vannak extrémek, hogy az ember soha életében azon nem gondolkodik el, pl időmérő eszközök, íróeszközök az ókortól a középkoron át az írógépig. Lényeg, hogy beszélj, akkor is, ha hibásan.
2015. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is most megyek szombaton, nyelvvizsgám már van, szóval legalább minimális tapasztalattal rendlekezem. Én egyedül a képleírásos feladattól félek, ami nem is leírás, hanem összehasonlítás, világmegváltó szóbeli érvelés stb. De úgy vagyok vele, hogy tudok beszélni, s még ha nem is a témáról, akkor is látják hogy ki tudom fejezni magam, csak intelligenciám nincs :D
2015. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron csináltam meg az emelt szintűt és 17 vagyok,nem kell félni,meg lehet csinálni. Csak mosolyogj sokat, és igyekezz lyukat beszélni a hasukba. Ha kérdeznek valamit amiről nem tudsz sokat mondani,nem kell pánikba esni,majd úgy alakítod a beszélgetést,hogy neked jó legyen. Nyugodtan lehet mondani bármit nem kell,lehet hazudni,őket nem az érdekli,hogy igaz legyen.
2015. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok.

Használd sokat az 'I,me,my' kifejezéseket,a vizsgáztatók szeretik. Próbáld a beszélgetést egy általad begyakorolt központi téma felé terelni,mert nagy eséllyel belekérdeznek majd,és te pontosan ezt akarod.

A vitát nagyon könnyűnek találtam,habár nem tudom mások mit gondolnak róla... Az önálló témakifejtés nehezebb, de meg lehet birkózni vele,jól jön,ha van egy kis szerencséd. (Nekem az egyik képen busójárás volt,arról még magyarul sem tudok sokat beszélni!A másikon meg viszont egy kórház volt,sok mindenről lehetett beszélni,hiszen elég rugalmas téma. Közellátás,sürgősségi,abortusz,szakvizsga,bármi)

Én Nyíregyházán nyelvvizsgáztam, ahol a vizsgáztató (legalább az egyik) nagyon kedves volt,a végén elmondta,hogy mit csináltam jól,mit nem,stb.

Remélem segítettem.

Szilvi

2015. jún. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj:)

szerintem van pár dolog ami viszont nagyon fontos:


-olvass sokat angolul előtte (regény v. pl guardian cikkek)

-pontosan a kérdésre válaszolj (jobb egyszer szépen visszakérdezni mint mellébeszélni)

-használj ilyeneket sokat, de sosem rögtön egymás mellett: in my opinion, therefore, however, moreover, on the other hand, in addition, to sum up stb. (neten keress ilyeneket és gyakorold be, iszonyu sokat dob

-nézz a vizsgáztató szemébe, ez fog csak hitelesíteni


hajrá!

2015. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. :)
2015. jún. 4. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Busójárás és kórház egy feladatban? Az nem lehet, ott valami nem stimmel, ezt a kettőt nem lehet egy közös témába összekötni. És véleményt sem mondhat a vizsgáztató.
2015. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ma voltam.


Nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, szerintem egész jól sikerült. Bár pont azt a témát fogtam ki ami egyáltalán nem áll közel hozzám. :D

Először sport témakörrel kapcsban kérdezgettek, hogy egyedül végzett vagy csoportban végzett sportokat preferálom e. Előnyeik hátrányaik stb, fontos e a sport, milyen hatásai vannak az életünkre.

A vitázásnál az állítás ez volt : Nem kellene támogatnunk a szegény országokat.

Ellene érveltem, mondtam hogy fejleszteni kellene az oktatást/egészségügyet stb., kb. 3-4 érvet hozott fel ellenem de végül azt mondta sikerült meggyőznöm.:D

Képleírás egészségüggyel kapcsolatos volt. Elmondtam, hogy Mo-n elég rossz állapotban van az egészségügy, több orvos kellene, támogatni a kormánynak a kórházakat stb. Kb. 15-18 percet voltam bent, ott bent kb. 5 percnek tűnt az egész, nagyon izgultam. :D


Kb. háromszor akadtam el, akkor segített a vizsgáztató, tett fel kérdést. :D


18/F

2015. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!