Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre való bekerülésen...

Egyetemre való bekerülésen kívül számít még valahol az érettségi eredmény?

Figyelt kérdés
Amennyire tudom, ha munkához kezdenék, a szerzett pontot nem néznék, csak azt hogy megvan-e az érettségi. A felsőoktatásba való bekerüléshez is csak két tárgy számít. Ezen kívül van még valami, ahol megnézik, hány milyen lett az érdemjegy vagy hány %-os lett a többi tárgy?
2015. jún. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2015. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ugye két szempont alapján számítják ki a pontot. Vagy duplázással vagy a hagyományos módon. Az utóbbin számít mindegyik.
2015. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel az év végi jegyeim nem lettek jók, nálam duplázás lesz. Infóból már tavaly érettségiztem, matekból meg nincs szóbeli, így kb semmit nem kell már csinálnom.
2015. jún. 3. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem, át kell menned a többi tárgyból is :D

Magyar, töri, valamilyen nyelvi szóbeli, azokat is teljesíteni kell ám :D


Amúgy valamilyen informatikai képzésre készülsz menni?

2015. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%-ot el kell érned az összes szóbelin különben megbuksz és nem kapsz érettségi bizonyítványt sem.
2015. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan így értettem én is, de annyira azért nem vagyok szar tanuló, hogy fingom ne legyen a dolgokról. Arra értettem, hogy az eredményen a többi szóbeli már nem fog változtatni.
2015. jún. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!