Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni emelt...

Fel lehet készülni emelt matekra teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

Esti gimibe járok, ami a matek tekintetében annyit tesz hogy a tanár elmondása szerint annyi tananyagot és úgy ad le hogy ha azt tudjuk akkor a tudásunk egy 3-as középszintűhöz elég, bár azért ezt a kijelentését így túlzásnak érzem.

Én 4-5 (rendszerint 1-2 ponttal csúszok le az 5ről) negyedéves írok. Bevallom úgy hogy van puska a fügvénytáblába. Alapvetően megy a matek, magával a feladat felismerésével van bajom, tehát hogy pl kiszúrjak egy nevezetes azonosságot.


Szeretnék fősulira menni és azt néztem hogy jobban járok pontok tekintetében egy 70%-os emeltel mint egy 90%-os középpel.


A tanárnőt ma kérdeztem és azt mondta hogy az a baj hogy nem adja le az emelthez szükséges anyagot. Ha nem tudok magántanárt fogadni akkor van esély arra hogy itthon egyedül felkészüljek egy emeltre a nyáron? Van olyan könyv vagy a neten segédlet amivel elsajátítható az a tudás ami kell?


2015. jún. 3. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen, fel lehet készülni önállóan. Igaz, nagy kitartással és szorgalommal. Viszont csak akkor emeltezz, ha érdekel és örömmel csinálod.

Úgy gondolom, van még egy tárgy, ami érdekelhet, hiszen két felvételi tárgy létezik. Esetleg abból nem akarsz emeltezni?

2015. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Alapvetően nagyon szeretem a matekot, ezzel nincs baj. A figyelmetlenségemmel annál nagyobb baj van ami érettségin nem biztos hogy jó. A tegnapi vizsgán pl megcsináltam a logaritmus egyenletet és kért a tanár ellenörzést, az egyenletbe kijött x-nek 15 bárhogy számoltam az annyi volt de az ellenőrzésem sehogyse jött ki. Rákérdeztem még az elején a tanárnál hogy nézze már meg az egyenletet mert az ellenörzésem nem jön ki, azt mondta nézzem át az ellenörzést mert jó az eredmény. Már mindeki befejezte a dogáját amikor mondtam hogy feladom kész, és megmutattam a tanárnőnek hogy már nem írom be de árulja el hogy mit rontok. Megkérdezte hogy ha 15 jött ki x-re akkor miért 10-et helyetesítek az ellenörzésbe? És konkrétan fél órát ültem már a végén ezen a feladaton és nem tűnt fel hogy nem azt helyetesíítem ami kijött.


Info az amit elméletben bemernék vállalni emelten, csak az a baj hogy idén kezdtük az infót 2 hetente 1 órával, ami csak arról szól hogy egy feladat típust csinálunk 3-4 órán keresztül a negyedéves vizsgáig. Elméletet abszolút nem veszünk és kérdeztem a tanárt hogy mikre lehet számítani szóbeli érettségin legalább nagy-vonalakban és nem hajlandó elárulni majd csak jövőre, így arra esélyem sincs nyáron önállóan készülni.

2015. jún. 4. 07:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű érettségi tételek, ha jól tudom teljesen nyílvánosak. Valahol az Oktatási Minisztérium honlapján megtalálhatók, gondolom informatikából is. Az emelt szintű tételeket nem a tanárod határozza meg, hanem központilag kerül megállapításra.


Visszatérve a matekhoz, én már régen érettségiztem, nem tudom, hogy most konkrétan mi az emelt szintűnek az anyaga. A tanárod kérdezd meg mindenképp, hogy milyen irodalmakat javasol az emelt szintre való felkészüléshez. Írd össze őket, aztán ezeket vedd ki az iskolai könyvtárból.


Néhány könyvet viszont én is tudok ajánlani. Deriváláshoz, integráláshoz a Bárczy Barnabás féle könyveket. Ez egyetemen is nagyon hasznos lesz. Továbbá az Obádovics féle könyvek is rendkívül hasznosak.

2015. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!