Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire emelik a...

Szerintetek mennyire emelik a ponthatárt?

Figyelt kérdés

Debrecenbe jelentkeztem igazságügyi igazgatási szakra. Írásbeli után van 428 pontom.

Úgy számolok, hogy ha nagyon elrontom az írásbelit, (sajnos van rá esély) akkor körülbelül 378 pontom lesz. Fizetősre az szerintetek elég? Tavaly 266 pont volt, előtte 358, előtte pedig folyamatosan alapponthatár körül. Így szerintetek van esély arra, hogy nem vesznek fel fizetősre sem?



2015. jún. 3. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem meglesz.
2015. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ki emeli a ponthatárokat?


Elárulom, senki.


A jelentkezők pontjai határozzák meg a ponthatárt.


Van 80 jelentkező, de csak 50et vesznek fel.

A legjobb 50 kerül be, a maradék 30 kiesik. Az 50. emberé a ponthatár, aki a ponthatár felett van vagy azzal megegyezik bekerül, aki nem az kiesik. Ilyen egyszerű, senki nem bök hasra, hogy a makkoshotykai egyetem szatyormérnöki szakán legyen 378 a pont...


Emiatt nem lehet előre megjósolni a pontokat. Nézd meg az előző éves pontokat, és abból indulj ki, talán +/- 10-15% -os mozgás valószínű, de volt már sokkal durvább is más szakon.

2015. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!