Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelet angol szóbeli érettségi...

Emelet angol szóbeli érettségi. Hogy is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy hogyan is zajlik egy emelt angol szóbeli érettségi ?

Tudom, hogy van három rész, de arra lennék kíváncsi hogy hogyan is épülnek fel a részek ?!

Gondolok itt arra, hogy például az önálló témakifejtős résznél kapok ugye egy témát, pl a család. De végig nekem kell beszélnem, vagy az is "kérdez-felelek" alapon működik. Úgy értem, hogy pl a család témánál végig nekem kell beszélnem, úgy hogy beleépítek mindent (családtagok, hol lakunk, kivel milyen a kapcsolatom, külső-belső jellemzés, kire hasonlítok, családi ünnepek stb..) vagy pedig közben a tanár kérdez. Tehát pl. úgy kezd bele a tanár, hogy milyen a családom, és ha elmondtam ő kérdezi hogy milyen a kapcsolatom velük, hogy néznek ki, stb, vagy mindjárt nekem el elmondanom mindent?!



2015. jún. 4. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Az eleje önálló témakifejtés, szóval csak akkor kérdeznek bele, ha megakadsz.
2015. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

NEM! NEM! NEM!!!!!! Nem önálló témakifejtés az első, minek válaszolsz, ha nem tudod? Nem egy témát kapsz, hogy család, hanem kérdéseket, alapból hármat. Azokra a konkrét kérdésekre kell válaszolni, nem bemagolt szöveget felmondani. De nem az lesz a kérdés, ha már ezt hoztad fel példának, hogy milyen a te családod, mert ez nem középszint, hanem nagyobb rálátást igénylő, pl hogyan változott a család az elmúlt évtizedekben, milyen jellemző problémák vannak egy családban, mik az előnyei és hátrányai asokgyerekes családnak.

A második a vita, ez a legnehezebb, egy ellentmondásos állítás mellett vagy ellen kell érvelned és reagálnod a vizsgáztató érveire. Végig ugyanannál az álláspontnál kell maradnod, nem váltogathatod. A harmadik az önálló témakifejtés, de az se önálló, mert vannak képek, azokról kell beszélni, és azok alapján a témáról.

2015. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
#2 te értetted félre, a kérdező az önálló témakifejtésnél kérdezte, hogy végig beszélnie-e kell, kérdeznek-e, és erre írta az első válaszoló, hogy a témakifejtésnek az eleje önálló.
2015. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Köszönöm szépen, Kedves Harmadik! Úgy látom, te nem vagy funkcionális analfabéta. :)
2015. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget beszél...


Ne add már alá a lovat előttem szóló.

Most voltam angol emelten, rohadtul nem kell önállóan beszélni, feltesz egy kérdést azt elmondod akkor utána kérdezi a második kérdést..

2015. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg a kérdező a hülye. Nincs olyan, hogy önálló témakifejtés.


Van egy kérdezz-felelek rész, egy vita és egy képleírás AHOL JÓ ha kifejted a témát amiről a képek szólnak.

2015. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A képleírás az önálló témakifejtés! Nem jó, ha kifejti a témát, hanem az a feladat. Az a jóindulatú belemagyarázás meg végképp értelmetlen, hogy az önálló témakifejtés eleje az önálló témakifejtés. Ha külön kérdéseket kell itt feltenni a vizsgázónak, az már pontveszteséggel jár.

"A vizsgán a következő feladattípusok fordulnak elő, az alábbi sorrendben:

1. - társalgás,

2. - vita (véleménykülönbség megjelenítése és áthidalása),

3. - önálló témakifejtés vizuális segédanyagok alapján."

"A harmadik feladatban, az önálló témakifejtésben a vizsgázónak egy problémakörről kell gondolatait és

véleményét önállóan, összefüggően és részletesen kifejtenie vizuális segédanyagokból (képek, rajzok, grafikonokstb.) kiindulva. Ha a vizsgázó elakad, vagy mondanivalója elfogy, a vizsgáztató segítő kérdéseket tehet fel."

2015. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!