Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne jól megtervezni?...

Hogyan kéne jól megtervezni? Szeretnék továbbtanulni, de nem akarok gyereket 30 évesen szülni. (Lent)

Figyelt kérdés

Most végzős vagyok és nem adtam be a jelentkezésemet egyik iskolához sem,mert nyelvvizsgát akarok letenni(több oka is van). Nem tudom eldönteni, melyiket éri meg jobban elvégezni az iskolák közül: egyetem,utána Msc vagy csak egy szakma,vagy kettő? Mit érdemes szerintetek elvégezni? Ti mit gondoltatok át? Milyen áldozatokat hoztatok? Jó választás volt? Tapasztalatokat írnátok, hogy legalább egy kis infót szerezzek a " bölcsebb" diákok tájékozódásában. Ki gondolkodott már külföldön? Hallottatok olyan iskolákról(persze külföldön) amik ingyenesek voltak?

Van egy álmom,amihez több pénz kell, ezért sokat szeretnék keresni;tudom mint mindenki, de nekem fontos lenne. Mit gondoltok,milyen munkák,szakok keresnek jól hosszútávon?

Előre is köszönöm! (remélem nem volt zavaros a fogalmazás)


2015. jún. 5. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen attól függ, milyen szakmát vagy az egyetemen milyen szakot szeretnél/tudnál elvégezni. A szabadbölcsésznél valószínűleg jobban keres a CNC-gépkezelő, a fodrásznál meg a mérnök informatikus.


Nekem személy szerint nem voltak ilyen problémáim, 30 évesen még nem akarok szülni.

2015. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegy, hogy mi tartozik az érdeklődési körödhöz, mert humán beállítottságúként nem biztos, hogy mondjuk biomérnökként nagy jövőd lenne.

Én tanárnak készülök, így 26 évesen fogok végezni, és nekem már ez is túl késő, mert másoddiplomázni szerettem volna, (ha Isten megsegít) gyerek mellet azonban esélytelen, hogy belevágjak. (Mondjuk ez csak egyéni dilim.)

23 évesen már szerettem volna családot, de így ez kitolódik pár évvel sajna... :(

Leírnád, hogy téged mi érdekel?

2015. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra is lehet gondolni, hogy a gyerek szempontjából sem mindegy, hogy az anyukája diplomás vagy csóró munkanélküli.
2015. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hogy őszinte legyek etológus szerettem volna lenni, de mint kiderült sokba fog kerülni és még csak most
2015. jún. 6. 00:06
 5/7 A kérdező kommentje:
...számoltam ki hogy hány évbe telne,ami rengeteg idő. Párkapcsolatban élek és a barátom ellenzi az egyetemet,kicsit jogosan,hisz ő is a jövőre gondol, nem tudom eldönteni,hogy érdemes lenne-e belevágni egy (akármilyen) egyetemre, hogy több fizetést is kapjak vagy csak végezzek el valami "egyszerübbet" és utazzak ki külföldre ahol megfizetik? Mert sok olyan ismerősöm is van,akik ötszörösét keresik kint sajnos... Az egyetem alapképzésben nem sokat számít, ha elkezdem kéne egy Msc, Phdn már nem szeretnék.Igazából sok minden érdekel,de ez már más kérdés... Mindent eltudnék végezni,csak az évek ne legyenek olyan sokak...
2015. jún. 6. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Msc 5 év, most gondolom 18 vagy, 23-24 leszel mire elvégzed, nem 30.

Én a helyedben nem hallgatnék a páromra, mert lehet, hogy jövőre már nem lesz a "párom", hiszen fiatal vagy még, nem lehet olyan komoly a kapcsolat, gondolom még össze se költöztetek.

A barátod hány éves? Mit dolgozik? Ha nagyon fiatal, akkor ne vedd be, hogy azért ellenzi az egyetemet, mert családot akar. Sok férfi, főleg szakmunkások nem akarják, hogy a barátnőjük egyetemre menjen, mert nem bírnák elviselni, hogy a nő többet keres és nem függ a férfitól. Félnek attól is, hogy egy diplomás csajnak nem lesz elég egy szakmunkás és elhagyja őket.

2015. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jövőre gondol, és ezért nem akarja, hogy egyetemre menj? Ne haragudj, de ez egyrészt nagyon önző, másrészt nagyon buta dolog. Millió statisztika keringett mostanában, hogy mennyivel jobban keresnek az egyetemet végzett emberek (még akkor is, ha nem a szakmájukban helyezkednek el). Egyébként pedig ha jövőre elkezded, tényleg bőven nem leszel 30, mire végzel vele. Én is 30 éves korom előtt szeretnék gyereket, 23 éves vagyok, és még legalább másfél évem van vissza az egyetemből, de nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből. Az meg, hogy külföldön sokat lehet keresni diploma nélkül is, az igaz, de tényleg egész életedben mosogatni, vagy szobákat takarítani akarsz úgy, hogy egyetemre is mehetnél helyette? Aztán ha nem jön be, még mindig mehetsz külföldre dolgozni, de szerintem attól még senki nem lett kevesebb, hogy tanult. Ez egy olyan dolog, amit soha nem vehetnek el tőled.
2015. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!