Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, ha tesiből...

EffyStonem96 kérdése:

Tényleg gáz, ha tesiből érettségizek annak ellenére, hogy nem arra akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Páran az osztályból (11-es vagyok) még nem tudjuk, hogy mi legyen a választott érettségi tárgyunk. Gondolkodtunk mindannyian egy második nyelvben, de aztán arra gondoltunk, hogy abból nehezebb jó pontot szerezni.

És úgy gondoljuk, hogy mivel az egyetemi szakok közül, amire menni szeretnénk egyikre sem kérnek mást pluszba, csak az, ami nekünk amúgy is meglesz (1 nyelv, és töri/magyar például), ezért nekünk csak az számít, hogy minél jobb pontszámunk legyen. És arra jutottunk, hogy mivel sportokból mind jók vagyunk, megcsinálnánk a tesit.

De anyukám azt mondja, ez gáz, lusták vagyunk és nem fognak emiatt sehova sem felvenni, inkább azokat választják majd, akik valami érdemleges tárgyból csinálták meg az ötödik vizsgát...

Szerintetek tényleg így van? És nem csak a pontszámot nézik?



2012. dec. 11. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

tesi is érdemleges tantárgy. nem csak futni kell meg fekvőtámaszozni. tornaszereken konkrét gyakorlatokat be kell tudni mutatni.


de amúgy nem értem a logikátokat. ha lényegében nem is ebbe az irányba akartok továbbtanulni, akkor mi értelme? miért nem szedtek össze egy nyelvvizsgát (ha még nincs), v az egyik kötelező tárgyból emeltezni stb. koncentráljatok a pluszpontokra.

2012. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van nyelvvizsgám, és két tárgyból fogok emeltezni (angolt májusban, és töriből még) Tehát az összes plusz pontom meglesz (mivel 100 a max, és 50-et ér egy emelt). De kell egy ötödik tárgy,azt mindenkinek kell. Az választott, de valamiből kötelező. És csak a pontszám a lényeg, hogy minél magasabb összpontszám legyen a végén.

És azt gondoljuk, tesiből nagyobb esélye van a jó pontnak, mint egy nehéz tárgyból.

2012. dec. 11. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azért, de valszeg úgy lesz több pontotok hogy csak azt az 1 nyelvet meg a magyar/töri érettségit nézik, és duplázzák. Tehát felőlük lehet a választott tantárgy etika is (amig minimum 2-es az érettségi), azt senki nem nézi. Sőt, az egyetemek alapból nem nézek semmit csak a pontszámot, amit meg egy program számol ki. Tehát ha megvan a kellő felvételi pontszám akkor felvesznek az egyetemre.
2012. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam, csak anyum nem, és elbizonytalanodtam. De így már semmi kétség. Tesi és pont...

Köszi még egyszer a válaszokat! :)

2012. dec. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!