Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Voltatok már emelt szintű...

Voltatok már emelt szintű biológia és kémia szóbelin? Mit húztatok, és hogy ment?

Figyelt kérdés
Én még nem voltam. :)

2015. jún. 6. 09:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Biosz:

A - Mendeli genetika, ABO vércsoportrendszer is volt.

B - a telomérákról volt valami szöveg, DNS bioszintézise kellett hozzá meg rákos sejtekről

Amit még hallottam: fás társulások, emberi vér, tüdő - kilégzés, belégzés, állatok kültakarója, mitokondriális öröklődés, szemlencse működése, fehérjeszintézis, szár és levélmódosulatok


Nekem jól ment. :) Nem lesz max., de a 76%-om szerintem tartom. :)

2015. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Fújjjj genetika.... :// Köszi amúgy :)
2015. jún. 6. 18:52
 3/46 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam bioszon, de osztálytársaim ezeket húzták:

- Mohák és légzés

- CO2 körforgása, zsigeri szervek/paraszimpatikus idegrendszer,/anorexia,bulimia

- Ligeterdők, békák, hormonok, terhesség, menstruáció

- Biológiai oxidáció és emésztés összehasonlítása , gauze-elv, diverzitás, populációs kölcsönhatások


Kémián voltam, ezt húztam:

A: zsírok, olajok (fogalom, ált. jell., brómaddíció, halmazállapot + magyarázat, hidrolízis és termékei, jelentőség)

B: 11. kísérlet

C: Gázszárítás oka, gázszárítási módszerek... (H2SO4 és NaOH)


Osztálytársaim kémián:

(A) reakciók csoportosítása különböző szempontok szerint, (A) acetilén jellemzése, (A) CO2 és SO2 összehasonlítása, (C) PVC-gyár és PE-gyár leégésekor az egyik gyár fölött egy idő múlva savas eső esik, melyiknél és miért?, (C) vízkeménység és vízlágyítás


- A: Kén-oxigén összehasonlítás, B: 57. kísérlet, C: galvánelem készítése nikkelből (megoldás: lehet anód is és katód is)

- A: anyagi halmazok, B: Na2CO3, NaOH, AgNO3 megkulonboztetese sosavval, C: butadien, izopren dibrom szarmazekok

- A: Vas és alumínium összehasonlítása, B: etanol és kénsav reakciója 160°C-on, C: NaCl és NH4Cl hidrolízise

- A: oxovegyületek, C: miért nem a N2-ből állítják elő a nitrogén-monoxidot?

2015. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Segít nekem valaki? :) Leírjátok nekem a gázszárítás okát? Illetve: miért nem nitrogénből állítják elő a nitrogén-monoxidot? Nagyon szépen megköszönném! :)
2015. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
na és a NaCl és Nh4Cl hidrolízise?
2015. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
N2 + O2 = 2 NO igy a keletketzo nitorgenmonoxid a levego oxigenjenek hatasara tovabb oxidalodik nitrogendioxidda 4 NO + 2 O2 = 4 NO2. ellenben ha az ammonia katalitikus oxidaciojaval allitjuk elo akkor vizbwn oldott allapotban nem lesz kepes tovabb oxidalodni. 4 NH3 + 5 O2 = 4 NO + 6 H2O (korulmenyek: Pt háló + 700`C)
2015. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
48%

NaCl hidrolizise:

Na+ + Cl- + H2O =/= nincs hidrolizis

(az ott egy megfordithato egyenlosegjel athuzva)

a NaCl egy eroa bazis (NaOH) es egy eros sav (HCl) soja. az eroa bazisbol kepzodott Na+ a viznel gyengebb sav es az eros savbol kepzodott Cl- a viznel gyengebb bazis ezert nem jatszodik le H+ vandprlas, nincs savbazis reakcio, nincs hidrolizis

2015. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

NH4Cl hidrolizise:

az ammoniumklorid (szalmiakso) egy gyenge bazis (NH3) es egy eros sav (HCl) soja. a gyenge bazisbol kepzodott NH4+ a viznel erosebb sav igy a viznek H+ -t ad at. azaz az oldat oxoniumion koncentracioja megno igy savas lesz a kemhatasa

NH4+ + Cl- + H2O = NH3 + Cl- + H3O+

(az egyenlosegjel megfordithato)


Hidrolizis fogalma: ionracsos sok es viz reakciojakor ha a sot felepito valamelyik ion a vizzel savbazis reakcioba lep, akkor hidrolizisrol beszelunk. minden hidrolizis reverzibilis (megfordithato)

2015. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

gazszaritas oka: vizgoz tartalmu gazok vizgoztelenitese valamilyen higroszkopos anyaggal. NaOHval a savas jellegu gazok nem szarithatok kensavval pedig a bazikus jellegu gazok nem szarithatok. magyarazat:

NaOH + HCl = NaCl + H2O. azaz itt semlegesites ment vegbe es a szaritando gaz elreagalt.

H2SO4 + H2S = S + SO2 + 2H2O. azaz a a szaritando gaz a reakcio soran atalakult raadasul mellektermek is kepzodott.

2015. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Bioszon mohák, légzés mechanizmusa, hallottam még genetikai betegségekről, véralvadásról meg gombákról.
2015. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!