Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók (főleg...

Orvostanhallgatók (főleg SOTE, de más is érdekel), válaszolnátok néhány egyetemmel kapcsolatos kérdésre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kb. milyen költségekkel jár az egyetem (általános orvosi).

1. mennyiből lehet megélni?? (koleszos leszek)

2. mennyibe kerülnek a tankönyvek, jegyzetek, és egyáltalán érdemes megvenni őket??

3. könyveken kívül miket kell/érdemes megvenni az egyetemhez??

4. hogyan oldható meg a közlekedés az épületek között? mindenképpen kell BKK bérletet venni, vagy meg lehet lenni nélküle is? esetleg bicikli?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2015. jún. 6. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.Mivel a koli kb. 9000 Ft és oda csak szociális alapon lehet menni. A bérletekre + kaja arra elég kb 45.-50 ezer ft , ha bulizni is akarsz akkor az nyilván plusz.

2. A könyvek drágák. Szerintem csak a funkcionális anatómiát ill. a sobotta atlaszt érdemes megvenni. A többit érdemes kölcsönkérni vagy kinyomtatni.

3. Ami biztos kell külön erre az egyetemre az egy bonckészlet ami kb. 1500 ill. később egy fonendoszkóp ami széles skálán mozog de érdemes kawe (13 e) vagy littman-t (30e) venni.

4. Első két évben abszolút megoldható koliból biciklivel menni az eokhoz, hiszen az órák nagy része ott lesz, utána már kicsit bonyolult mivel eléggé szétszórtak a klinikák.

2015. jún. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól mondta, plusz ha jogosult vagy kaphatsz szociális támogatást, de erre inkább csak akkor van esélyed ha félárva vagy v ilyesmi. Illetve első félévben jár alaptámogatás, bár ez talán kb 5000/hó de a koli fele kijön belőle.


Szerintem azért érdemes megvenni a főbb tárgyak könyveit, értem ezalatt a bikémet, anatot, fizikát... Sobotta atlasz 30 e, funkci 3 kötete 10-15 a jegyzetbörzén, attól függ épp hogy fogod ki. Illetve később az élettan tankönyv, az is olyan 15 ezer.

Nekem az első félévben mire megvettem mindent kb 70 ezerbe került (és semmit nem vettem újonnan!) Bár volt ami így visszanézve felesleges, Bevezetés a klinikumba meg ilyen alibitárgyak, de nagyjából erre számíts.

Fonendoszkópot ráérsz másodikban venni, érdemes év közben jófogáson, ilyen helyeken nézegetni, én a littmannomat újonnan 15 ezerért vettem (a többiek meg 30ért.) Szerintem nem érdemes KaWet venni, óriási a különbség és ha jó áron fogod ki a Littmannt sokkal inkább megéri.

Hét sztem azért vegyél bérletet, gondolom nem kizárólag a koli környékén fogsz mozogni, máshova is mész a többiekkel... ráadásul ha mondjuk ivászat van akkor elég fos egyedül hazatántorogni míg a többiek metróznak :D ne ezen a 3500 fton múljon...

De persze ha nem tervezel ilyesmi akkor nem létfeltétel.

2015. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!