Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a felvételin néhány minimumponthatárt lejjebb visznek?

Figyelt kérdés

Így túlélve a tegnapi magyar- és a mai matekérettségit, elgondolkoztam azon, hogy vajon kinek lesz 400-420 pontja (gondolok itt azoknak akik nem dupláznak).


Gimiben végig kitűnő voltam, mindig tanultam. Előző évi matek érettségiket is megoldottam (tanár felügyelete mellett, és ő is javította ki), és csak majdnem mindegyik 90% fölötti lett. Most meg már van fent neten nem hivatalos megoldókulcs, az alapján örülhetek egy 70%-nak... Hogy is van ez? Miért jó szívatni a diákságot? Jobb kérdés: miért pont velünk kezdik?


Ráadásul: zéró térgeometria, zéró koordinátageometria... Pont amire általában a legtöbbet készül az ember... Helyette csak statisztika, valószínűségszámítás, kombinatorika és százalékszámítás.. Hihetetlen.


Gyógyszerészetre akarok menni, ott 400 a minimumponthatár, de ha nem írok legalább 80-as emelt bioszt és kémiát, akkor nem is álmodhatok róla... Eddig nem a duplázás volt a cél..


Vélemények? Van esély arra, hogy lejjebb viszik a minimumponthatárt?



2015. máj. 5. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

A ponthatárok (a legtöbb szakon) úgy működnek, hogy van x diák, akiket felvesznek és a legutolsó akit felvettek, annak a pontszáma adja a ponthatárt.

Tehát ha idén nehéz az érettségi és rosszabbul sikerült az embereknek, akkor a ponthatár is lejjebb fog kúszni.

2015. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem, hogy ez eddig így működött, de sajnos most rengeteg szakon "minimumponthatárt" húztak. És számomra a minimum azt jelenti, hogy annál nincs lejjebb. De remélem valóban így, lesz, ahogyan írta. :)
2015. máj. 5. 15:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol minimumponthatár van, azt nem fogják lejjebb vinni. Különben nem lenne semmi értelme előre meghatározni. Ezek a ponthatárok csak növekedhetnek, csökkenni nem fognak... Az államnak nem érdeke, hogy minél több ember tanuljon ingyen, így nekik egyáltalán nem baj, ha (hasamra ütök, példaként) mondjuk az egyetemnek az adott szakra a kapacitása 50 fő, de a minimumponthatár felett csak 20 fő van, aki oda jelentkezett. Felveszik azt a 20-at, és örül a kormány, hogy csak ilyen kevés tanul ingyen.
2015. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
A többi jelentkező is ugyanezt az érettségit csinálja, mint te. Minden évben olyan nehéz az érettségi... Minden évben rinyálnak. Akkor írd meg normálisan a két emeltet és bent vagy. Ha meg nem tudod azokat megírni, úgy hogy duplázva 400 felett legyenek a pontjaid, hidd el nem vagy gyógyszerésznek jó. Ne nyavajogj, inkább tanulj a két emeltre. Anno dupláztam 100 és 90 % os kémia illetve biosz érettségit írtam. Az se állapot, hogy minden hülyét felvegyenek, így is nagyon csökken a színvonal. Azért lássuk be, aki 400 nál kevesebb ponttel került be vagy nagyon szenved és nem is nagyon ért a szakmájához vagy ki is bukik. Ha jól számolom, de javítson ki valaki ha nem így van 75%-75 % kell a 2 emeltből, hogy meglegyen a 400... Azért az el is várható egy ilyen szaknál.
2015. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ második!


A hármasnak meg csak annyit, hogy nem szapulást kértem.. Képzeld, a 2010 előtti emelt kémia és biosz érettségiket is megírtam, és azok simán 80-90% közöttire sikerültek. És megcsináltam 2010-2014-ig mindet és hidd el saját bőrömön tapasztalom, hogy 2010-tól folyamatosan nőtt a nehézségi fokozat, ugyanis már a 70-75%-ért is vért izzadok, főleg a kémiai számításoknál.. Az meg hogy neked 90 és 100% lett, a kérdésemhez egyáltalán nem kapcsolódik, ellenben gratulálok, nagyon szép eredmény! Viszont számomra -mivel 100 pontom már tuti van a kitűnő bizonyítványokból - mindig is kézenfekvőbb megoldásnak tűnt az érettségi pontokkal való pontszámítás. És beismerem nem fordítottam extra sok energiát a bioszba és a kémiába, mert tudtam, hogy elég, ha 70-75% körüli eredményt érek el. De ehhez természetesen szükséges egy elég jó szintet teljesíteni a többi tárgyból is. És elnézést, hogy felháborít, hogy tényleg nehezebbnek látjuk mi végzősök az idei érettségit. Egy egyetemista könnyen beszél, nyilván sokkal többet kell tanulnotok, de amikor te érettségiztél biztos vagyok benne, hogy te se azt gondoltad, hogy lósz*rt sem kell tudni az érettségire...


És csak úgy mellékesen a duplázás egyáltalán nem korrekt. Valamiért nem érzem fairnek, hogy valaki 2 tárgyból kimagaslóan teljesít, a többiből meg épphogy csak átfújja a szél.. Mások, akik meg érettségin is hozták az ötös szintet mindenből, mégsem kerülnek be, mert van jó pár olyan mázlista, aki duplázással bejutott, holott pl nyelvi szint = 0, matektudás = 0, mindemellett a magyar és a töri is egy nagy kalap tudjuk mi lett..


Félreértés ne essék, ez nem feltétlenül rád vonatkozik, hiszen nem ismerlek. Biztos ami biztos, te tudsz valamit, ha hibátlan emelt kémiát írtál. :D

2015. máj. 5. 22:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2012 ben érettségiztem és tudomásom szerint a csoporttársaimnak is 80 fölött volt a kémia és biosz emeltjük. Aki ettől gyengébbet produkált, az ki is bukott vagy csúszott. Matek érettségim is 100%, tehát hogy dupláztam nem azt jelenti, hogy hülye vagyok egyéb dolgokból. Mondjuk a kémia számításhoz pontosan logika és matek kell. Nem kell lehúzni, de hidd el, hogy elég gáz, hogy a 400 pont miatt rinyálsz. Mindegy amúgy kár is magyarázni, úgysem fogod fel. Miért is ne lenne fer a duplázás? Azt hiszed itt valaki kíványcsi a történelem tudásodra? ÁÁÁ , Hagyjuk is szerintem... Inkább tanulj!
2015. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megnéztem ezt a szivatós matek érettségit... Hát ne is haragudj, de ebben semmi szivatósat nem találtam. Teljesen megoldható alap feladatok. A magyarról nem nyilatkozom, mert világ életemben utáltam.
2015. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen , hogy mennyi berögzült , csőlátású ember van itt. Elvileg egyetemisták vagytok, tudhatnátok jòl , hogy senkit nem érdekel , hogy hány ponttal vettek fel . És itt egyetemen mindenki tiszta lappal kezd. Főleg gyògyszerészetin.Én anno épp hogy bekerültem a pontszámaim alapján , kettes emelt kémiát ìrtam emberek , és most ösztöndìjas gyògyszerészhallgatò vagyok , benne vagyok az évfolyam legjobb 35 százalékában. Ehhez mit szòltok? :) Kérdező: Biztos vagyok benne hogy jòl sikerültek az érettségieid. Sok sikert az emeltekhez. Bármi is legyen , ne add fel a reményt. Amùgy nem értem ezt a 400 minimum pontot. Felháborìtò.
2015. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat, újra elkezdtem reménykedni. :)
2015. máj. 7. 08:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 46%-os ! :)

Linkelnél nekünk egy képet az emelt kémia és biológia eredményedről?

2015. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!