Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. Évfolyam, Matek? (esetleg...

9. Évfolyam, Matek? (esetleg pótvizsga, olvasd el, ha van rá időd)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9. osztályos vagyok, mindenből 4-es, 5-ös, van amiből kitűnő, de matekból 1,77 az átlagom és még a kedves tanárom meg irat velem 2 TZ-t, annak ellenére, hogy 2x annyi jegyem van, mint amivel lezárhatna. A 2 TZ-t biztos, hogy nem tudom megírni úgy, hogy ne rontsak, sajnos "magolni" nem tudok, próbáltam többször is, hiába tanultam 1 szöveget 3 héten keresztül napi 1 órán át hangosan olvasva, 1 szóra nem emlékeztem belőle, viszont ez lehet, hogy hülyén hangzik, de a matekban 1 csepp logikát nem látok, egyszerűen nem értem, órán még csak-csak megy a feladat, de másnapra semmi, hiába írom le, hogyan kell megoldani, másnapra nem értem, mit is kellene csinálnom, szóval, a kérdésem az lenne, hogy miből áll a pótvizsga? Annyit tudok róla, hogy Írásbeli és/vagy szóbeli.


Amennyiben írásbeli 33 %-nél jobb nem kell szóbeliznem?

Milyen feladatok vannak írásbelin, illetve szóbelin? (csak a jellegükre vagyok kíváncsi, nem a konkrét feladatra, azt úgy sem tudja senki)



2015. jún. 8. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A tanév anyaga. Ennél pontosabban innen nem tudjuk, hogy számodra mit fog összeállítani a saját tanárod. Mint ahogy azt se, hogy a ti iskolátokban hogy van az írásbeli meg a szóbeli, ezt a tanárodtól kérdezd meg. Diszkalkulia nem merül fel?
2015. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az tényleg vicces, hogy a matekban nem látsz logikát :))

Szinte más sincs bennem csak a tényanyagok közötti logika, összefüggés.

Másban látsz logikát? Miben? Tényleg érdekel, mert ez egészen furcsa kijelentés volt.

2015. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy érdekes, de mindenben látom a logikát, fizikában, a számítástechnika bármely területében, programozásban, a hálózatkutatásban is, és nagyon érdekes, de a matekot egyszerűen nem tudom hova tenni, a matek egy olyan dolog, amin belül a "halmazok" közt nem találok összefüggést.
2015. jún. 9. 10:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Emellett még az is érdekes, hogy fejben számolni relative jól tudok, elég gyorsan és nem hibázom, csak a feladatokat nem tudom megoldani.
2015. jún. 9. 10:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Ui:


MA reggel Tüdőgyulladással bementem megírni a Geometria TZ-t és, mivel nem volt benne algebra, hasonló nekem érthetetlen dolog könnyedén megírtam és a tanár szerint is legalább 3-as, szóval Geometriával nincs gondom

2015. jún. 9. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!