Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ment az emelt magyar...

Hogy ment az emelt magyar szóbeli? Mit húztál, mi volt a feladat? Hogy érzed?

Figyelt kérdés
Én is most voltam, nekem jól sikerült, Berzsenyit húztam, ahhoz egy semmitmondó szöveg volt, amire refrektálni kellett, és a halotti beszédet, aminek ugyanaz volt a feladata mint a tételcím.
2015. jún. 9. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bibliát húztam, az elbeszélésekről és a parabolákról volt szó, illetve a szövegtípusokat, itt 3 szövegrészletet kellett összehasonlítani. SZerintem könnyű volt :)
2015. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Már megírtam egy másik kérdéshez, úgyhogy csak bemásolom.


Na, tegnap én is túlestem rajta... Egy borzalom volt.

Irodalomból kihúztam Zrínyit, aminek nagyon örültem, mert az volt az egyik kedvenc tételem, DE azt a feladatot kaptam, hogy olvassak el két bizonyos fejezetet (mert biztos volt rá időm, hogy laza húsz oldalt elolvassak, aztán még elemezzem is...), és az alapján jellemezzem kellett a Cumilláék és a Borbáláék szerelmi viszonyát, valamint összevetnem a barokkal. A másik feladat pedig az volt, hogy mutassam be, hogyan nyilvánul meg a Szigeti veszedelemben a fabula és a história műfaja... Enyhén kiszúrás volt.

A nyelvtanból pedig egyetlen tétel volt, amit el sem olvastam, a szinkrónia és a diakrónia, és természetesen azt húztam ki. Remélem, elérem a minimum ponthatárt...

Azért egy 78-as írásbeli mellé ez vicces.

2015. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szigetvári vagyok, de sírva húztam volna póttételt, ha a Szigeti veszedelmet húzom. :/

Nekem a szinkrónia, diakrónia volt a nagy best. Ahoz milyen feladat volt?

És végül: 78 pont? O.o Te vagy a példaképem. ^^

2015. jún. 11. 21:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Weöres Sándor Psychéje és a hivatalos stílus. Egyikbe se szóltak bele, nem volt kérdésük, tényleg meg sem szólaltak, 8 perc alatt elhadartam, azt mondták, hogy jó volt :) Remélem ez a pontokon is meglátszik majd, és sikerült egy kicsit még feljebb húznom a 79%-ot.
2015. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok a szigetis szerencsétlenség... :D

Nyelvtanból nagyon jó volt a feladat, két forrás alapján kellett elmondani a szinkrón és diakrón vizsgálat jellegzetességeit, tehát az alapján rá is jöttem, mit takar a tétel... :D Csak kicsit elkerülhetetlenül olyan volt az egész szituáció ugye, mint aki úgy megy el a töri szóbelire, hogy minden tudása a forrásban és a térképben van... :/ Nem tudom, milyen eredményt kapok, de az ötösömtől szerintem elbúcsúzhatok.

2015. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A te írásbelid milyen lett? :)
2015. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ó... Úgy szerettem a szinkrónia diakrónia tételt. ^^

12 pontot csak összeszedtél. :) bizakodj!

51 pontos lett, de rosszabbra számitottam, a műveltségit elrontottam, az esszék 70% körül voltak, de szóbelivel biztosan felhúzom ötösre, mert végig mosolyogtak meg bólogattak, egy helyen akadtam meg. Amikor végeztem, nem volt több kérdésük. Ráadásul egy nagyon rossz felelő után voltam. Csalódott lennék, ha nem kapnék max pontot. :)

És most ezzel meg a matekkal meg van az egyetem is. ^^

2015. jún. 12. 17:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második. Ezt nem fogjátok elhinni: 41 pontot kaptam! :DDD Ezek után Te, kedves kérdező, borítékolhatod a max pontot. ;)

Nem tudom, ezt hogy csinálták...

2015. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok. ^^ Majd megírom, ha megvan az eredmény. ^^
2015. jún. 13. 20:44
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem maxpontos lett :)
2015. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!