Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matekból 1,95-re állok és a...

Matekból 1,95-re állok és a tanár nem adta meg a kettest. Miért ennyire szigorú ez az osztályzás rendszer?

Figyelt kérdés

Egész évbe igyekeztem,első padba is ültem,de hiába

figyeltem ahogy tudtam,nem értettem nagyon meg,dogák rosszul sikerültek,de volt pár 4-es 3-as is,a tanár is látta hogy igyekeztem,4 oldalnyi szorgalmit csináltam,de nem adta meg a kettest..Pótvizsga nehéz lesz?Mennyit kell tanulni?És miért jó a tanárnak hogy megbuktatott?Mikor pótvizsgán is 30 vagy hány %-ot kell elérni,azt meg a mostani tudásommal talán meg lenne,mert hát nem olyan vagyok aki semmit nem ért


2015. jún. 10. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2015. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
9.
2015. jún. 10. 16:58
 3/15 anonim válasza:
28%
Éppen ma hallottam az egyik tanártól, hogy 1,75-től már felfele kell kerekíteni a jegyet. Ennek járjatok utána, ugyanis a tanárnak (ha nem is kedvességből) elvileg meg kellett volna adnia a kettest. Ilyen esetekben akár a tanárt is kirúgathatják!
2015. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pedig a véleményem,és mások véleménye szerint is egy jó tanár,(a matek tanárokhoz képest)és sose szokott idegbeteg lenni,nem is szokott ordibálni meg semmi ilyesmi,nem is értem hogy mi lehet a baja..nem csináltam semmi olyat hogy oka lenne megbuktatni
2015. jún. 10. 17:14
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező és 3-as válaszoló!

Iskolánként eltérő, hogy mikor és mire adják meg a 2-est. Abból, hogy az egyik iskolában 1,75-től megadják, nem következik, hogy mindenhol meg kell adni. Van, ahol 2,00-tól adják, van, ahol akár egyetlen egy ki nem javított 1-es témazáró miatt meg lehet bukni.


Kérdező, a buktatással általában az a cél, hogy a nyáron nézd át az anyagot, gyakorolj, hogy őszre picit többet tudj, mint most év végén.

2015. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
32%
Én hármasra állok és meg fogok bukni. :D Na ehhez mit szólsz? Pedig szakiskolás vagyok, szakma szempontjából felesleges a matek. Szóval nyáron megyek pótvizsgára. XD De ha 4-gyes vagy 5-ös lesz akkor a tanár megtanul repülni a munkahelye jóvoltából... XD
2015. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezt értem,és még igaz az is pl hogy többet fogok tudni,mint akik épphogy egy gyenge 2-essel átmentek,de ez akkor is aggaszt és le vagyok törve.És akárhogy könyörögtem a tanárnak hogy kapjak még valami feladatot nem adott,holnapra már le is zár
2015. jún. 10. 17:35
 8/15 A kérdező kommentje:
6-os:Na az is szép..
2015. jún. 10. 17:37
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ha hármasra állsz, nem buktathat meg! Honnan veszed, hogy megbuktat, mikor még nem is kaptál bizonyítványt. De a jegyeket különböző módon súlyozzák, és az átlagot is aszerint kell számolni. 3-as, nincs ilyen szabály, hogy 1,76-tól meg kell adni a kettest! A tanárt pedig nem rúgják ki, bármennyire is szeretnéd, ahhoz ugyanis testi fenyítést kéne alkalmaznia vagy pedofilnak lennie. Nem gondolod, hogy egy osztályzat miatt kirúgnak egy tanárt!
2015. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
A kettes 2,00 egésztől kezdődik, az hogy ez alatt megadják-e vagy sem, már tanárfüggő. De ha 1,99-el buktat, akkor is jogosan jár el.
2015. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!