Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbelin egyből megtudom?

Szóbelin egyből megtudom?

Figyelt kérdés
Egyik tantárgyból (töriből) elszúrtam az írásbelit, ami azt jelenti, hogy meg legyen a kettes nem sokkal de azért kicsivel többet kell elérnem a minimum 8 pontnál. Amikor szóbelizek töriből és végeztem, és esetleg nem jött össze, akkor mindenképp új tételt húzok feleannyi ponttért? Igazából a kérdésem lényege, hogy, ha elmondtam a tételt és mondják hogy oké akkor ennyi, én akkor közvetlen megtudom, hogy megvan-e a kettes? Vagy az is lehet, hogy az érettségi osztón derül csak ki?

2015. jún. 11. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

úgy is átrugdosnak... azért elég szégyen az a kettes töriből

nálunk a legkevésbé humán érdeklődésű nem tanulós évekig kettes tanuló is 60%ot írt

2015. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja, hát tudom,az esszéken csúsztam el elég szépen, de mindegy, hogy hányas, mert duplázok két reál tárgyból amik 90% körüliek így bőven elég pontom van. (Törit sose szerettem, de nálunk ez ilyen családi hagyomány...:D)
2015. jún. 11. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen. Nálunk hétfőn emelten úgy volt,hogy meg kellett mindenkinek várni,hogy behívják a következőt,és ha nem szóltak akkor elmehettél. Akinek meg nem lett,meg az a 12,5% annak adtak egy lehetőséget,hogy húzzon új tételt,de nem volt kötelező.

Szóval szerintem csak akkor fognak veled új tételt húzatni ha a minimum pontot nem érted el,viszont ha érzed,hogy egyáltalán nem tudod a tételt akkor te is kérheted,hogy húzz egy újat.

2015. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vizsgaszabályzat teljesen egyértelmű: a póttételt a bizottság elnöke húzatja ki, ha a szóbeli feleletre adható pontszám 12%-a nincs meg. Tehá8 pont alatt van póttétel, ha elérted a 8-at, akkor nincs. Ha a szóbelin megvan a 12%, de az írásbelivel együtt összesen nincs meg a 25%, akkor nincs póttétel! És eredményt sem mondanak, azért van az eredményhirdetés.


Viszont középszinten a tanár azért számolni fog, hogy hány pontra van szükséged, és igyekszik majd úgy intézni, hogy meglegyen, amennyi kell.

2015. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ erre voltam kíváncsi!
2015. jún. 12. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy szégyen a kettes, tanárfüggő a javítás. Az én töritanárom idén érettségiztet először, tavaly jött, és előtte évekig nem használta a diplomáját (nem tudom, egyáltalán hogy szerezte meg), úgyhogy mondanom se kell, síkhülye szerencsétlen. Mindig is genyón osztályzott, de amit érettségin leművelt, az szánalmas. Egy másik osztályt is visz velünk együtt, ott a többség fellebbezett, kíváncsi vagyok az eredményre. Én évek óta színötös voltam, iszonyú szorgalmas, és csak hatvanpár százalékos lett, kissé megütött a guta, mikor megláttam.
2015. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj kérdező, meg fogják adni a kettest. A vizsgabizottság sem hülye, látják hogy a reál tárgyak jól mennek, úgyhogy ezzel nem fognak megszopatni. Biztos valami műszaki terület felé mész, soha az életbe nem fogja a kutya sem kérdezni hogy történelemből mit csináltál. Lényeg a két tárgy, amit viszel, abból kell rohadt jónak lenned.
2015. jún. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!