Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy egyeseknek...

Hogy van az, hogy egyeseknek már általános iskolában van felmentése idegen nyelvből? Illetve, hogy valaki kiharcolja, hogy diplomát kaphasson nyelvvizsga nélkül, csak mert diszgráfiás és -lexiás.

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi az, hogy hogy "már általános iskolában"? Mi az, hogy "kiharcolja"? Mi az, hogy "csak mert" ? Erre azt mondhatnám, hogy mi az, hogy a féllábú már általános iskolában kiharcolja, hogy fel legyen mentve iskolai testnevelésből és úgy kap diplomát, hogy nincs testnevelés jegye?

Konkrétan: 1. Régen rossz, ha nem ismerik fel a disz-eket már alsóban, nem azért, mert nincs, hanem mert nem gondol rá a tanító. 2. Semmilyen harcról nincs szó, egy többlépcsős összetett vizsgálat során több szakértő megállapítja a részképességzavart 3. Ha még nem beszéltél diszlexiás-diszgráfiással, addig ne irígykedj, hogy nekik nem kell nyelvvizsgázni, mert nyilván azért kapják meg ezt a felmentést, mert a nyelvvizsga megszerzése részképességzavaruk miatt aránytalan nehézség elé állítaná őket. Ismerkedj meg a témával, utána kritizálj. Itt van, hogy láthatják a szövegeket a diszlexiások.

[link]

2010. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fene irigy rájuk! Csak nem értem, hogy más gürcöl, amiatt a rohadt nyelvvizsga miatt, míg ők anélkül is kaphatnak diplomát. Tényleg, olyan, akinek ilyen betegsége van, lehet óvónő?
2010. febr. 28. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők nemcsak a nyelvvizsgáért gürcölnek, hanem az élet minden területén. Egy nyelvvizsgát átlagos képességekkel egy leendő diplomásnak azért nem olyan nehéz megszerezni. Hogy lehet-e óvónő, azt nem tudom, a képző intézménytől vagy az Országos Beszédvizsgáló Szakértői Bizottságtól kellene megkérdezni, de én nem nagyon tudom elképzelni, mert az óvónőknek meséket kell felolvasniuk. Hacsak nem mond mindent fejből.
2010. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Diszlexiás vagyok. Az első idegen nyelvemből (német) 15 év tanulás után tudtam középfokú nyelvvizsgát szerezni a diplomámhoz.
2010. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tanultam rendesen, és részesültem korai fejlesztésben is.
2010. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Csak akkor lehet a diszlexiás tanulóból óvónő, ha leteszi a nyelvi érettségit. Úgyhogy ő nem ússza meg a nyelvtanulást, és a nyelvvizsgát sem.
2010. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan vetted? Mi köze van az óvónőképzőnek az idegen nyelvi érettségihez?
2010. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, ennek úgy van köze, hogy ha egy diszlexiás tanuló felmenteti magát, akkor ugyebár mentesül a nyelvi érettségi alól, de tudják róla, hogy diszlexiás, és ez kizáró ok. Ha viszont nem kér felmentést, hanem leteszi az érettségit, akkor beengedik.

Tudom, ez nem igazságos, de a rendelkezés meghozói úgy gondoltak a diszlexiásokra, mint funkcionális analfabétákra. Egyetérthetünk abban, hogy márpedig egy óvónőnek, vagy óvóbácsinak jól kell tudnia olvasni.

2010. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én 16 éve tanulom, az idegen nyelvet, de még mindig nincs nyelvvizsgám.

Most eljutottam egy bizonyos szintre, már tudok komunikálni németül, meg levelet írni, de sok helyesírási hibám van.

Talán van diszgráfiám, rég majdnem megbuktam helyesírásból, keveretm a f, meg t betűt, és nem éreztem a különbséget j, és ly között.

Ma már magyarból azért jól írok, de néha vannak helyesírási hibáim.

Viszont a helyesírásom németből pocsék.

Szenvedek a nyelvel.

Amikor még én voltam sulis, nem volt ilyen diszlekszia meg ilyenek.Legalábbis mi felénk.


Én viszont azt nem értem, hogy mondjuk egy laborba miért nem mehetek el úgy dolgozni, hogy nincs nyelvvizsgám.


Vagy pl. egy hulladéklerakóba, szelektív hulladékgyűjtéssel foglalkozni.

2010. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nem vagyok egyik se és mégse tudtam még mindig nyelvvizsgát szerezni, pedig keményen tanultam rá érettségi előtt és után is. Érettségi előtt nem sikerült és most utána egy teljes egész évvel sem. Az egyik felmentett haverom (nem csak egy volt a gimiben) miután megkapta "Diszkes" papírját 18-19 évesen egyből meglett neki harmadszorra az ECL B2-se, pedig előtte esélyese volt. De kár, hogy tudok írni meg számolni!!!!!!!!
2011. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!