Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha így érdekel a biológia,...

Ha így érdekel a biológia, fel tudom használni valamire?

Figyelt kérdés
Egész életemben érdekelt a biológia, mindenki azt hitte, hogy orvos akarok lenni (igazából nem). Biológia szakon, középiskolában viszont rájöttem, hogy mégse. Se a fizika, se kémia nem érdekel és nem is megy. Valahogy teljesen hidegen hagy, hogy a mélyére lássak a dolgoknak, megtudjam milyen kémiai folyamatok játszódnak le a legkisebb sejtben vagy ilyenek. A felszín érdekel, helyek, állatok, növények, tulajdonságok, viselkedés, jellemzők, megfigyelés stb... Szerintetek létezik olyan képzés aminél ilyesmikkel foglalkozhatok és még éhen sem halok vele? Vagy mindenhova az egyszerű biológia szak a belépő, ahol nyomatják a kémiát meg ilyeneket? :( Külföldön esetleg van olyan hely ahol máshogy megy?

2015. jún. 12. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből nem egészen derül ki, hogy milyen szinten képzeled el ezt, de ha főiskolai/egyetemi szinten, akkor sajnos kizárt. Ahol biológiát tanítanak a felsőoktatásban, ott a fent leírt dolgok a tananyag 20%-át sem teszi ki, főleg ezen a szinten, arról nem is beszélve, hogy kőkemény kémia és erős fizika is kell ahhoz, hogy egyetemi szinten megértsd a biológiai folyamatokat.
2015. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyetemnek éppen az a lényege, hogy a mélyére lássál a dolgoknak. Csak biológiát nem tanítanak sehol, és ahol tanítanak ott se olyan szinten, mint ami téged érdekelne.

Vess egy pillantást erre a BSc-s mintatervre:

[link]


Ez az egyszerű biológia BSc, amint látod tele van olyan tárggyal, ami a folyamatok hátterét tárgyalja, és akkor még ez bőven az éhen halsz kategória, mert ezzel a papírral sokra még nem mész.

2015. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődtem, hogy hátha hasznosíthatnám az érettségimet meg a biológia szakot valahogy, de nem ez a fő érdekődési területem már. Amúgy ezért is kérdeztem a külföldi képzéseket, mert ahol én nézgettem, ott nem csak sima biológia alapképzés volt, sőt abból volt kevesebb. Sok olyan alapképzés van kint amit itthon pl csak mesterképzésen lehet megszerezni, szóval elég más.
2015. jún. 12. 12:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk ha külföldön tanulnék és a fő szakom mellé vennék fel valamit ami biológiával kapcsolatos... Csak nem tudom annak mennyi értelme lenne.
2015. jún. 12. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

biomérnök, élelmiszermérnök, környezetmérnök.

itt van biosz, és az utolsó kivételével nem halsz vele éhen. de sajnos ott a kémia/fizika/matek is bejászik a szakokon.

én állatorvosnak mennék a helyedben, tény, hogy kell a kémia felvételihez is, de ott "érdekesebb" a biosz mint a sima orvosin.

2015. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!