Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ha az agyunknak...

Szerintetek ha az agyunknak 100 százalékát használni tudnánk, akkor csak okosabbak lennénk, vagy szuperképessségeink lennének?

Figyelt kérdés
A Lucy c.film miatt kérdezem. Tudnánk pl felgyorsítani az időt,vagy ez hatalmas hülyeség?:D Ti mit gondoltok?

2014. aug. 8. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
valószínűsítem hogy ha egyszerre hosszú távon tudnnk használni a 100%át akkor max okosabbak lennénk, gondolkodj egy kicsit a szuperképességeken, honnan származik az a mérhetetlenül sok energia amivel időt lassít vagy gyorsít vagy tárgyakat emel, honnan van? ki adta? nem?
2014. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintetek ha az agyunknak 100 százalékát használni tudnánk"

Használjuk is, ha nem tudnánk ezt megtenni, akkor agykárosodás ért bennünket.


[link]

2014. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy időben 100%-át használnánk, akkor epilepsziás rohamban feküdnénk. Neked az milyen szuper képességnek tűnik?


Az agyunk 100%-a használatban van, csak nem egy időben. Egy ilyen bonyolult és összetett szervet nem tartana fent a test pusztán dísznek...

2014. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Előttem lévők tökéletesen kifejtették. Van az agyad azon része, ami a gondolkodásért felelős, aztán vannak a reflekciók - légzés, alap mozgások, test mozgatása. Ott van az emlékek tárolásának szekciója. Ott van a tudatalatti. Ott van a beszédközpont. Erre egyszerre egy időben nem feltétlen van szükségünk. Kihasználjuk az agyunk 100 százalékát mind egy szálig. Szimplán nem egyszerre. Tudom, sok filmben mondanak ilyen dolgokat, egy ideig én is ebben hittem, de nem leszel képes telepátiára vagy ilyenek. Az már más téma hogy pár millió év múlva hol lesz az emberi agy.
2014. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ozmium42 ***** válasza:
51%
Egy időben az agyad 10%-át használod, közben Chuck Norris használja a sajátja 100%-át, meg mindenki más 90%-át is.
2014. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

És ha azt mondom, hogy a 100%-át használjuk, akkor mi van?


Mivel a kérdésed, inkább az, hogy hány százalékra vagyunk tudatosak, és mi lenne ha a 100%-ra tudatosak lennénk.


Az agyunk teljes kapacitását kihasználjuk, hiszen ha nem használnánk, akkor nem evolválódott volna ki ekkora kapacitás, és régen elsorvadt volna (hiszen az agy a legköltségesebb szervünk), viszont okkal nem vagyunk tudatosak rá. Teljesen felesleges tudatosnak lenni egy problémára meghozott döntésünknél minden egyes lépésre. DE, ekkor is kaszkád szerűen halad végig az inger az agy bizonyos neuronhálózatain, és nem egyszerre villan be az össze pálya. Ha ez megtörténne, akkor lehet epilepszia lenne, de őszintén szólva még ilyen soha sem volt senkinek vizsgálati labor körülmények között, hiszen az epilepszia is a frontális lebenyre terjed ki leginkább, és még pár közeli területre, viszont nem az összesre.

Félek, hogy spontán halál lépne fel, ha minden bevillanna egyszerre, hiszen rengeteg különböző fehérje termelése indulna meg, és tényleg beláthatatlan a következménye.



"mi lenne ha a 100%-ra tudatosak lennénk?"


Szerintem annyi információval szembesülnénk, hogy beleőrülnénk. Gondolom okkal szűri le a tudatunk előtt ezt a sok millió információt.

Gondolj bele.

Ha egy csomag tejet szeretnél kivenni a hűtőből mennyi felesleges információval szembesülnél.

Mindennek a színével, szagával, halmazállapotával, működésével, felépítésével stb stb szóval sok sok a cselekvés végre hajtásához lényegtelen információval. Fontos információ, hogy hogyan működik a hűtő, meg hogyan néz ki a tejes csomagolás, meg hol helyezkedik el, meg minek veszed ki, meg hogyan zárod be stb stb de lényegtelen tudatosnak lenni rá, maximum ha szükséged van az információra pl.: a tej a hűtőben a második ajtó szekrényben található, egy rózsaszín tejtartóban, és a tejcsomagolása fehér, és rengeteg ugyanilyen van, de csak ez az egy fehér csomagolású.... nah ebben az esetben fontos, hogy tudatos legyél rá, de az is leszel, viszont a többi információ szükségtelen.


Ezt nevezhetjük szuper képességnek, hiszen ha gazdasági- pénzügyi elemző vagy, akkor jól jöhet, hogy átlátsz a nagy gazdasági folyamatokon,, vagy viselkedés elemző vagy, de ha mindenhol ezt alkalmazod, akkor megőrülsz.

Olyan szuper képességet, mint ami a filmekben van, hogy felgyorsul az idő, olyan biztosan nem lenne, bár az időérzékelés az agyban dől el, de nem tudja befolyásolni objektíven, max csak magára az adott szervezetre- egyénre- szubjektumra.



Azért kipróbálnám, hogy milyen lenne ha lenne egy kis százalékbeállítóm, amin a tudatosságot tudnám állítani, mondjuk 40%-50%-70% stb stb kiváncsi lennék rá. (-:

2014. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100 százalékban tudatos agyműködésed lenne, azonnal meghalnál. Nem lélegeznél automatikusan, még mozogni sem tudnál. Mit érsz a tömérdek infóddal, ha belehalsz? Az időérzékelésről meg annyit, hogy nem tudna begyorsulni meg belassulni az idő, mivel az agyadnak is van működési sebessége, és az izmaid is csak bizonyos sebességgel mozoghatnak. Mindenki hihetetlen természetfeletti választ vár, de itt sajnos semmi ilyen nincs.
2014. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen okos itt mindenki:) köszönöm a válaszokat,kezdem érteni.
2014. aug. 8. 22:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

És miért kap szinte mindenki lepontozást?

Mi nem tetszik?


Azt szeretnétek hallani, hogy angyalkák lesztek, vagy mi? Akkor nem ide kell feltenni a kérdést, hanem az ezotériába, és ott még szíriuszi gyíkemberek is lehettek akár.

2014. aug. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam lepontozást, mégsem meséltem szuper képességekről. Szimplán kedvesen kell nekiállni a témának, az szimpatikus az embereknek :)
2014. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!