Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még időm valamicskét...

Van még időm valamicskét memorizálni szóbeli érettségiig?

Figyelt kérdés

4x Próbálkoztam tanulni eddig, mind a 4x elaludtam tanulás közben, olyan szinten nem érdekel az egész.. A négy év alatt mindig 4,0 átlagom volt, vagy 4,1, de sosem tanultam, csak minimálisat.

Az írásbelijeim: angol 98%, matek 49%, töri 66%, magyar 55%, informatika 55%. Ezek szóbeli nélkül persze.

Az angoltól nem félek, tudok beszélni, célom, hogy maximális legyen és 99%-os lesz az egész. Az informatika sem vészes, a tételeket majd egyszer átolvasom egy könyvből amit egyik ismerősöm ad és meglesz. Főleg úgy, hogy a számítógépemről is kérdezni fog és hasonló dolgokról. Magyarból az 50-ből 25 pont kellene az 50%-hoz, 35 kellene a 60%-hoz. Ettől félek a legjobban, mert mondta a tanárunk, hogy szemét lesz, nem fog mosolyogni, fapofával végigüli majd az egészet. Azt is mondta, hogy nem viccel, kérdezzük meg a tavaly érettségizőket, akkor is ugyan ezt csinálta. Van kb 35-40 tétel, amiből néhányat tudok. Nyögdécselve szerintem mindből menne pár pont, a 3 nap alatt ezeket akarom főleg átnézni.

Töriből sokszor volt számonkérés, 2x ötöst és 1x négyest írtam a tételekből, ettől nem félek annyira, habár régen olvastam nagyon ezeket a tételeket. Ezeket is mindet át kell nézni, hogy ragadjon meg belőle. A 60 pontból 40 kellene legalább.

Hétfőn derül ki, hogy melyik nap érettségizek, de megeshet, hogy már aznap. Nagyon remélem, hogy utolsó napon leszek és addig még tudok készülni. Sz betűs vagyok, ezért is remélem a szerdát.

Szerintetek 2,5 nap alatt lehet még valami kicsikarni?

Tudom, nem mostanra kellett volna tartogatni a sokat, de mondom, egyszerűen nem ment a tanulás.. Hülye voltam.. :S


2015. jún. 12. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már, néhány tételt megtanulni semmiség. Ráadásul a tananyag adott, minden lehetőség megvan. Naponta kb. 100 oldalt bőven meg lehet tanulni. Az érettségi meg egy nagy semmi. Szóbelin úgyis átnyomnak mindenkit - követelmények hiányában - így aggodalomra semmi okod. Főleg ha évekeig 4-es voltál, aligha hiszem hogy nem tudsz hozzászólni. Magyarból meg rizsázzál, lehet bőven... ha 4-es voltál, ez nem hiszem hogy különösebb problémát jelentene.
2015. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na, ez jól esett, lassan elkezdek tanulni ma is! :D
2015. jún. 13. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
azért a jobb jegyeket itt sem a szép mosolyodért fogják osztogatni arra készülj
2015. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, ebben biztos vagyok. Habár ahogy utánaérdeklődtem, hogy az osztály mennyit készült, szerintem nem vagyok sokkal lemaradva.. :)
2015. jún. 13. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

az osztálytól függetlenül értékelnek a tanárok , illetve egyébként ez elég szubjektív és személyfüggő is

kit,hogy bírt x évig a tanár , nekem anno megmondta szóbelin le fog pontozni így is tett. Szóbelin eléggé "szabadkezet" kap a tanár a döntéseknél kit,hogy és miként értékel függetlenül , példa erre a fazekas gyakorló gimi tesz fel youtube-ra szóbelikről videót, ahol a foki tamás nevű úriember sokszor elég nagy butaságokat hord össze , na már most,ha például azt nézzük,hogy széchenyi nem 1818-ban,hanem csak 25-ben "szerelt" le rá lehet jönni ,hogy nüansznyi különbség is jelenthet pontokat.

2015. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

már pedig a tanár se lehet tévedhetetlen aztán próbálj utólag reklamálni,ha éppen neked fontos lenne és olyanért vont le fontos pontokat amiket mondjuk ő tudhatott rosszul,derítsd ki,hogy mire adott pontot és mire nem a szóbelin...

sose fogsz rájönni...

2015. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!