Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetôségeim vannak ha...

...:::DaViD:::... kérdése:

Milyen lehetôségeim vannak ha 2 egymást követô aktív félév alatt nem gyűlt ki a 30 kredit?

Figyelt kérdés

Diák hitelt kizártnak tartom.

Egy lehetôség, hogy folytatom ôsztôl a tanulást. Ebben az esetben mennyit és mikor kellene fizetnem?

Másik lehetôség, hogy passzíváltatom magam. Ebben az esetben mennyit és mikor kellene fizetnem?


Esetleg van más lehetôség is? Mit ajánlanátok?


2015. jún. 14. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha passziváltatod a következő félévet, akkor azért nem fizetsz.
2015. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha folytatod a tanulmányaidat, átraknak fizetősre. Annyit kell fizetned, amennyi a szakra vonatkozó pénzösszeg, ezt nem tudjuk kitalálni, mivel egyáltalán nem írtál arról, milyen szakra jársz. De egyébként te is utána tudsz nézni, mennyibe kerül az adott szakon tanulni önköltségesként. Na, annyit kell fizetned, félévente.

Ha passziváltatod magad, akkor nem kell fizetned semmit, viszont hallgatói jogviszonyod sem lesz, matricát sem kapsz a diákra, és a problémádat ugyanúgy nem oldja meg - hiszen utána megint ott a kérdés, hogy mit csinálj, folytasd-e vagy sem.

Ha kiiratkozol, akkor pedig az előző féléveid tandíját kell kifizetned.

2015. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2015. jún. 14. 21:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha passzíválás után folytatom akkor ki kell fizessek minimum 1 félévnyi tandíjjat, s ha jó vagyok áttehetnek megint államilag támogatottra. Szóv kkor nem kell fizessek azokért a félévekért amiket államilag támogatottan voltam, csak ha meg szüntetem a hallgatói jog viszonyomat. Jól értem?
2015. jún. 14. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha passziválsz, és utána folytatod, akkor azokat a féléveket kell kifizetned, amiket a passziválás után ott tanulsz, fizetősön. Ha visszasorolnak államira, akkor onnantól megint nem fizetsz (de odáig igen), viszont ahhoz, hogy államira kerülj, a legjobbak között kell lennie a tanulmányaidnak + üresedés is kell az államis helyeken, azaz valakiknek fizetősre kell átkerülni. A korábbi államis féléveidért csak akkor kell fizetned, ha abbahagyod a képzést teljesen :)
2015. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!