Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen nem lett meg egy...

Ha egyetemen nem lett meg egy tárgyam harmadjára sem, akkor ugye megszűnik a hallgatói jogviszony, viszont ha újrajelentkezek és vannak még államilag finanszírozott féléveim és befejezem 4és fél év alatt akkor is ki kell fizetnem az egyetemet?

Figyelt kérdés
Hallgatói szerződés miatt ki kell fizetni ha elbocsájtanak de újrajelentkezek és befejezem?(ez az egy tárgyam nincs meg, csak egyszer tudtam vizsgázni belőle, mert olyan kevés időpontot hirdetett meg a tanár 100 emberre 4db 25 fős időpontot -.-,előző két alkalommal amikor felvettem a tárgyat, akkor meg vizsgázni se mehettem, mert soha nem fogadta el a házit, meg amikor vizsgázni voltam 25-ből 23 embert megbuktatott, szoval rendes tanár)

2015. jún. 15. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejezed be, a jogviszonyod megszűnik, hiába jelentkezel újra ugyanoda, az már egy másik jogviszony lesz. Tehát mondhatod, hogy te befejezed, ami gyakorlatilag igaz is, de technikailag nem, mert már soha nem tudod befejezni. Ezért a hallgatói szerződés szerint sajnos fizetned kell.


Abban biztos vagy, hogy 3 tárgyfelvétel után megszűnik a jogviszony? Mert erre nincs egységes szabályozás, ez csak akkor történik meg, ha az egyetemed TVSZ-ében ez így le van írva.

2015. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg dékáni kérelemmel egy újabb vizsgalehetőséget talán szerezhetnél.
2015. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd ela tanuló ès vizsga szabályzatot, szinte kizártnak tartom hogy 100 emberre 100 hely szabályos, mindgìg szokott ráhagyás lenni, aután meheta reklamálás.
2015. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"/6/ A vizsgázók száma napi 15 főben maximálható. Egy adott vizsgára tantárgyanként legalább kettő, illetőleg a tantárgyat felvett hallgatók száma / 15 * 2 vizsganapot kell megadni. Az oktató az egy napra jelentkező vizsgázók számát minimálhatja."


Ez van a vizsganapokra vonatkozóan, de ezt nem értem.

2015. jún. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!