Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap szóbeli érettségi!...

Holnap szóbeli érettségi! Ugye eszembe fognak jutni a dolgok?

Figyelt kérdés

Kicsit tartok a holnapi szóbeli érettségitől. Magyarból és történelmből megyek, és félek, hogy leblokkolok. Az utóbbi 3 napban nagyon tanultam, de nem magolva, hanem inkább többször elolvastam, próbáltam memorizalni (úgy gondoltam, hogy ennyi mindent úgy sem tudok szóról szóra megtanulni). Most úgy érzem, hogy alig jutnak eszembe az olvasottak. Ha ott leszek, kihúzom a tételt, akkor fogok emlékezni? Egyébként a 4 év során igyekeztem aktív lenni az órákon, a legtöbb esetben tanultam is a dolgozatokra (nem mindig, volt, hogy inkább puskáztam), szóval nagyon nem voltam hanyag. Nem az a célom, hogy ne bukjak meg, jó lenne a minél jobb pontszám, vagy legalább annyi, hogy megtartsam az írásbeli eredményét (töri: 65%, magyar:87%)...

Vannak tapasztalatok ezzel kapcsolatban, aki ugyanígy érezte magát előtte, mégis jól sikerült? Jól jönne egy kis bíztatás:)

Köszönöm!



2015. jún. 16. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy eszedbe fognak jutni.

Amint kihúztad a tételt ülj le és csak a tételre koncentrálj, levegőzz. Lesznek gondolatok amik egyből eszedbe jutnak, azokat vesd papírra.

Töriből lesznek pontok és ott lesz a forrás, hogy mégis miről kéne beszélned.

Irodalomból felcsapod a szöveggyüjteményt és hidd el, hogy a verscímek alapján be fognak ugrani a dolgok.

Verscímeket és idézetek írj ki, mivel felelésnél nem használhatod már a könyvet.

Ha nagyon leblokkolnál a tanár kérdezni fog.

Ne adj jelet arról hogy nagyon izgulsz, ne mondd azt hogy ezt nem tudod, hanem azt mondd hogy most nem ugrik be. Lesz vagy 45 perced kidolgozni a tételeket.

Ha végeztél akkor kb. szedd sorba a leírtakat és építsd fel a feleletet. Igyekezz összefüggően beszélni, érthetően és magabiztosan.

Én is holnap érettségizem, 3-ból, töriből nem tanulok a forrás+atlaszban bízom.

Sok szerencsét holnapra!:)

2015. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Huh! Most megnyugtattál egy kicsit, és olyasmit is mondtál, amiről eddig nem tudtam (felelet közben nincs könyv). Nagyon szépen köszönöm sorstárs :D

Sok sikert neked is!

2015. jún. 16. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert nektek, én is holnap megyek :D

Még annyi, hogy a magyarnál különösen figyelj oda az előadásmódra. Nyisd ki a szád, tisztán érthetően beszélj, ne motyogj, húzd ki magad, nézz a szemükbe (nem kell őket hipnotizálni, de néha 1-2 szemkontaktust bele lehet vinni). Erre kapod a pontodnak egy jelentős részét. Persze az előadásmód akkor ér valamit, hogyha tudsz beszélni a tételedről.

Meg amikor kihúzod, csak tárgyilagosan közöld a tétel számát, ha nagyon jót húzol, az se látszódjon rajtad, ne higgyék, hogy kihúztad az egyetlen tételt, amit megtanultál. Ha rosszat húzol, akkor sem kezdesz el izgulni, akkor az a tétel a legjobb a világon, az összes másik tételt elfelejted, és előszedsz mindent amit arról tudsz. Fő a nyugalom, és hogy ma még nézz át mindent, amiben esetleg nem vagy biztos.

Sok sikert még egyszer! :)

2015. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Olyan jó, hogy ilyeneket írtok, már jobban érzem magam:)))

Csak legyünk túl rajta, szárnyalni fogok a szabadságtól *.*

Sok sikert neked is!

2015. jún. 16. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Sikerült???
2015. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nem kellett volna izgulnom:)) minden oké volt, köszönöm! Nektek?
2015. jún. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!