Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. -es vagyok és nyári gyakorl...

9. -es vagyok és nyári gyakorlaton 10 órát kell dolgoznom, ezt nem tiltja a törvény vagy valami?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy csak 7 órát kellene dolgoznom 4 hétig (ez lenne a normális gyakorlati időm).

Ha már 10 órát dolgozok akkor nem járna valami plusz pénz az ösztöndíjon kivűl?

Mit kéne tennem?



2015. jún. 16. 17:47
 1/4 anonim válasza:
Úgy gondolom tedd szóvá, mond meg a főnöknek, hogy ez neked k*rvára nem tetszik, és amúgy is csak 7 órát dolgozhatnál, és te keményen dolgozol, de csak is 7 órán keresztül, utána már nem dolgozok, ugyanis lejárt a munkaidőd. Majd kérdezd meg a főnöködtől, hogy ha ő lenne a te helyedben, akkor ezt hogyan viselné el, de legyen őszinte. Na ezek után gondolja meg még egyszer, hogy mekkora p*csfejség túlóráztatni, még hozzá egy 15(?) éves gyereket.
2015. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az iskoládban tegyél panaszt, az iskola kapcsolatban van a gyakorlati hellyel.
2015. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálták 9-től fogva, annyi különbséggel, hogy mi nem kaptunk ösztöndíjat érte.. (most megyek 12-be még mindig van nyári gyakszim)

Az egyik srácnak az apukája bejött szólni, majd szépen leugatták a fejét, hogy ez a "vendéglátás" (ja igen, én ebben a szakmában vagyok) és, hogy itt mindegy hány éves a gyerek, ameddig munka van, munka van és a vendégeket nem lehet csak úgy kidobni, nem a gyerek dönti el mikor zárják be az éttermet stb.(mondanom se kell szegény fiúval annál jobban kiszúrtak, jobban járt volna, ha nem jön be az apuja szólni szegény gyerek érdekében) Könyörgöm rajtunk kívűl ott volt még 6 pincér, akik rendes állásban, pénzért dolgoznak, én így dolgoztam 7 óra helyett 10-11 órákat, úgy hogy 2 műszakban voltam.. Délutános voltam, fél 1 kor hazaértem.. fürödtem, vacsiztam és reggel 6 kor keltem, hogy 7-re bent legyek dolgozni, ez volt 9.osztályba.. Mi sajnos a mai napig nem tudunk mit csinálni, mert félünk hogy jobban kiszúrnak velünk..

2016. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez az egesz rendszer egy vicc..az iskola nem tud mit tenni, kamarahoz hiaba fordulunk,leszarjak mi megy..vegulis is a gyerek megtanulja mi a felnott elet,mert ugye ott is ez megy a dolgozok szopatasa.
2016. júl. 19. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!