Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tényleg nem vehetek...

Terhesen tényleg nem vehetek részt fodrász gyakorlaton? Mi erre a törvény?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy várandós vagyok,és elkezdtem egy okj-s fodrász tanfolyamot.Mondták,hogy az iskola tudja biztostani a gyakorlati helyet,igazság szerint ezen el sem gondolkoztam,mert tudtam,hogy tudok menni egyik ismerősömhöz gyakorlatra.

Elkezdődött az iskola,és közölték velünk,hogy mindenkinek magának kell elintéznie a gyakorlati helyet,mert nem tud még sem biztosítani az iskola.Ezzel sem törődtem,mert tudtam,hogy van helyem.

És beszéltem az ismerősömmel,és közölte velem,hogy nem tud elvállalni,mert azt mondta neki a könyvelője,hogy mivel,hogy babát várok,bármi baj lesz,ő fizethet,és mivel engem is be kell jelentenie,olyan mintha a munkahelyem lenne,és még fizetnie is kéne utánam.

Lényeg ami lényeg....törvényesen nem lehetek gyakorlaton mert babát várok.Kicsit el is keseredtem,és nem értem ezt az egészet.Szól erre valamilyen törvény?

34hetes km.


2010. okt. 19. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

kellemes lehet 34 hetesen reggeltől délutánig állni

nem volna jobb későbbre halasztani inkább?

2010. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
itt nem ezzel van a baj,hanem azzal,hogy miért nem kap az ember tájékoztatást a törvényről,és,hogy miért nem foglalkoznak az egészséggel,a pénz helyett....Felháborító.és a gyakorlatot megtudtuk volna úgy oldani,hogy addig amíg nem születik meg a baba csak a jelenlétívet írja alá,és utána lettem volna ott.
2010. okt. 19. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a törvényben hogy van, nem tudom pontosan, de a veszélyes üzemű munkák, ahol vagy fizikális behatás érheti a várandóst vagy veszélyes vegyszerekkel dolgoznak ezeken a helyeken nem tudom mettől de kötelező a táppénz vagy mi jár ilyen esetben. Ezt nem lehet kijátszani. Nem mellesleg a gyerek egészségére is kissé káros ha egész nap ott állsz a hidrogén gőzben stb... És hiába bundáztátok volna meg, hogy ott vagy papiron, hiszen pont a papír a hivatalos....

Amúgy ha a legelején megkérdezed el kellett volna mondaniuk a suliban, de az ismerősöd is biztos tudta ezt.

2010. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát te nem vagy komplett...hogzyna gondoltad, hogy aláírja a jelenlétit és meg van a gyakorlatod? Elég kimerítő fizikai munka a fodrászat és ténylegesen ott kell lenni. Hpogy gondoltad szülés után mit foigsz csiálni????

Jah és egyébként meg mnidne tanulkó utrán fizeti a járulékokat az akinél vagy gyakolarton.. illetve neked is kell a gykasziért fizwtni...Miért nem lehet ezt az egsézet későbbre halasztani?

2010. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló: Valamit félreértettél,hiszem 34.hetes vagyok december elejére vagyok kiírva,és így utána lettem volna gyakorlaton,de természetesen nem reggeltől estig a baba miatt.Ez lesz,hogy későbbre halasztjuk.

El kellett volna mondaniuk az iskolában,csak ezt elfelejtették,így hát az a helyzet,hogy pénz beszél kutya ugat..

2010. okt. 19. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
rákérdeztél?
2010. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen.Mondtuk,hogy állapotos vagyok,és ez bármiben akadályozna-e vagy el lehet-e így kezdeni az iskolát,erre csak annyit mondtak,hogy nem gond csak -10% kedvezményt kapok,mert kismama vagyok.
2010. okt. 19. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én fodrász vagyok.Milyen ellátásban fogsz részesülni?

Mert elvileg ha dolgozol vagy nem 100%ban otthon vagy akkor csak GYES-t kaphatsz,mert a mellett lehet csak bármit is csinálni.

Ha Gyes mellett alkalmaznak akkor 16ezer ft kb a járulék,ami utánad kell fizetni,mert a vállalkozó(munkaadó) Start kártyás kedvezményt igénybe vehet ilyenkor.


De szerény véleményem szerint ilyenkor te tanuló vagy és nem alkalmazott...

Tehát én megkérdeznék egy másik könyvelőt...esetleg a TB-nél egy szakembert.


Ha gondolod írj privit.

2010. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!