Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségit miért veszik...

Az érettségit miért veszik ennyire komolyan az országban? Mindenki nagyon ideges előtte, mint ha az élete múlna rajta.

Figyelt kérdés
Valaki már több hónappal előtte tanul, minden egyes tételt kidolgoz, estig tanulja őket azért, hogy majd elfelejtse őket, mert még továbbtanulni se fog a többsége!
2015. jún. 16. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A többség továbbtanul, épp ezért ennyire fontos. Egyébként meg jó hogy hónapokkal előtte tanulnak rá, hiszen több évnyi anyagról beszélünk. Ráadásul nem mindenki életcélja a kettessel való átcsúszás.
2015. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem se a 2es a cél! :D

Emelt matekot csináltam, angol egyszerű volt, töri is.

A szóbelin értelmezni kell a kérdését, okosan beszélni, gondolkodni, nem betanult szövegeket elmondani...

És a legnagyobbat akkor nevetek, mikor valaki angol szóbelire tanul, mikor angolt fejből kéne mondani!

2015. jún. 16. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Angol szóbeliseken én is szoktam nevetni. De figyelj. Van, akinek ez nagyon nehéz, és van, aki könnyedén túlesik rajta. Mindenkinek más képességei vannak.
2015. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát azért egy középszintű szóbeli is igényel háttértudást. Emelt matekra nem csoda, hogy nem tanultál hónapokkal előtte. Ha eléggé begyakoroltad és alapjáraton érted a matekot, akkor nem érhet meglepetés érettségin sem. Viszont egy emelt töri, biosz, vagy mondjuk kémia nagyfokú elméleti tudást is igényel, amire nem árt hónapokkal az érettségi előtt készülni.

Azért ne hidd, hogy középszintű szóbelin az ember két szép szeméért és mosolyáért adnak ötöst. Az oké, hogyha értelmesen beszélsz, meg értelmezed a kérdést, akkor nem buksz meg, de mindemellett kevés az esélye, hogy 80% fölöttire szóbelizz.

A nyelvre meg azért érdemes készülni (nem pedig tanulni), hogy gördülékenyen tudj beszélni, mert hidd el, meghallatszik az is, hogyha valaki hetek óta először ott szólal meg az adott nyelven. Nyelvi érettséginél egyébként is azt érdemes átnézni, hogy miről beszélj egy adott témánál, és nem pedig azt, hogy hogyan. Esetleg annyi nyelvtanulás belefér, hogy begyakorold néhány bonyolultabb kifejezés köznyelvi használatát is, bár középszinten semmi ilyesmi nem elvárt, a lényeg, hogy megértesd magad.

2015. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én pl jövőre érettségizek és konkrétan most elkezdtem rá készülni. Nagyon egyszerű oka van, eddig 3 évet ellébecoltam átcsúszkáltam puskával úgy voltam vele hogy letojom, kutyát nem érdekli hogy milyen eredmények vannak az érettségi biziben csak az hogy megvan-e vagy sem. Most nőtt be a fejem lágya, most döbbentem rá hogy nem akarok megállni az érettséginél, tovább akarok tanulni. A fősulihoz pedig akkor is jónak kell lennie az eredményeknek ha valaki önköltségesen megy, de államira bejutni meg aztán baromi jó eredmények kellenek, s mivel önköltségesre az anyagi helyzetünkhöz mérve még a legszebb álmaimban sincs lehetőségem így nincs más hátra mint szépen rászánom a nyaramat és bepótolom azt amit eddig elcsesztem mert így van egy halvány reménysugaram arra hogy sikerülni fog.

Azt meg hidd el hogy nagyon sokan vannak úgy hogy elcseszik a három évet aztán amikor 12.-ben meglátnak egy régebbi feladatsort, meg megkapják a szóbeli tételeket és rádöbbennek hogy már nem lesz elég az hogy szépen tud mosolyogni és fain a tanár hanem igenis tanulni kell még a kettesért is.

2015. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatot megcafolom, ha tudsz beszelni biztos hogy nem fognak megbuktatni. (kivéve talan ha valami olyat tettél amiért utalnak mint a szart:D)
2015. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem egy kicsit dicsekvés-szagú volt, tipikusan az, hogy ki akarod írni, hogy neked jól sikerült, amivel semmi baj nincs, nagyon gratulálok hozzá, de nem tudom elhinni, hogy pont egy olyan okos valaki, mint te ne értene meg egy ilyen egyszerű képletet.


érettségi = továbbtanulás


Igenis sokaknak az életük múlik rajta. És ha most nem tanul tovább, egy jó érettségivel nyitva hagyja magának a kaput, hogy esetleg később megtehesse. Igenis fontos dolog, és igenis sokaknak ez dönti el az életét. Ezt talán te is tudod. Egy ilyen vizsgára meg ki ne tanulna előre? Ez a helyes hozzáállás, még akkor is, ha az életben nem fogja használni ezeket az infókat. Minél jobban tanulsz, annál jobb esélyeid lesznek, annál több lehetőséged lesz. Ezért, aki sok lehetőséget akar magának, tanul, mert úgy tudja bebiztosítani magának, hogy jól sikerüljön.


Amúgy nem hinném, hogy csak ebben az országban veszik komolyan.

2015. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!