Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan durvák az...

Tényleg olyan durvák az egyetemi gólya táborok, mint mondják?

Figyelt kérdés
Azt hallotta csupaszkodni kell, meg megalázó dolgokat csináltatnak.

2015. jún. 17. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol.
2015. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ahol egy kicsit durvábbak a dolgok (én az 2012-es ELTE-kémia szak gólyatáboráról hallottam érdekes dolgokat). Viszont amióta kiderült ez a megerőszakolósdi, a gólyatáborok szervezését és felügyeletét szigorították, szóval nagyon borzasztó és megalázó dolgokra nem kell számítani (az ivás viszont kötelező elem mindenhol).
2015. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TamásTóth ***** válasza:
89%

Nem igaz, amiket a 2-es ír. Kötelező dolog nincsen, ha azt mondod, hogy te nem iszol, akkor elfogadják és kész. (BME-s gólyatáborban voltam 2011-ben én ittam, de azért mert akartam, volt csapattársam, aki egyáltalán nem ivott).


Meztelenkedni is akkor meztelenkedsz, ha akarsz. Semmi nicns ráderöltetve, ha azt mondod, hogy te ezt/azt nem csinálod meg, senki nem fog kényszeríteni.

2015. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én remélem, hogy nem kötelező ilyen dolgokat csinálni, ugyanis a betegségem miatt nem ihatok, de gólyatáborba szeretnék menni. Bocsi az OFF-ért. :)
2015. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát lehet, hogy semmi sem kötelező, de biztos nem is fognak szeretni és befogadni ha kihúzódszkodsz alóla. Én ezért nem is nagyon akarok menni. Se nem iszom, se nem élvezem a megalázó dolgokat...
2015. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén szólva én betegség miatt nem ittam, és ezért ki is nézett az emberek egy része. De olyan emberekkel, akiknek az az érték, ha piálsz, nem is kell jóban lenned.
2015. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kötelező elemet úgy értettem, hogy az mindenhol van (persze nem kötelező inni). Amúgy én sem éreztem túl jól magam a gólyatáborban, de ez csak az én hibám, a szervezők korrektek voltak (és a feladatok is).
2015. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Változó, egyetemtől, szokásoktól és szervezőktől is függ. Nagy általánosságban jellemzőek a megalázó vagy kellemetlen "feladatok", illetve a csoportnyomás miatt "kötelező" ivászat, de ha tudsz nemet mondani, akkor nem muszáj részt venned bennük. Az más kérdés, hogy jó eséllyel sokan ki fognak nézni miatta. De ha megtalálod azokat, akik hozzád hasonlóan nem akarnak részt venni a csorda hülyeségeiben, akkor lesz társaságod és jó élményeket is szerezhetsz.


Különben akkor sem veszítesz semmit, ha kihagyod a gólyatábort, kivéve, ha hökös szeretnél lenni, mert akkor nem árt, ha már a legelején elkezded benyalni magad náluk, viszont ebben az esetben a vetkőzés és egyebek nem opcionálisak.

2015. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Én egyedül az ivást kerültem mert gyógyszeres kezelésen voltam akkor és ezt elfogadták. Nekünk mondták hogy semmi sem kötelező, semmire nem kényszerítenek, csak annyit várnak el hogy érezze mindenki jól magát és valamilyen szinten vegyen részt a dolgokban tehát ne álljon egész nap ott mint a bástya, hanem csináljon valamit, a merészebb extrémebb dolgokat senkire sem erőltették, az italozásból meg főleg nem csináltak ügyet, és akit valaki kényszeríteni akart hogy igyon arra még rá is szóltak. Szervezők közt sok józan volt meg voltak külön rendfenntartók is hogy ne legyen probléma, főleg rongálás meg személyi sérülés.
2015. jún. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszeres kezeléssel/terhességgel/betegséggel/bármilyen komoly okkal könnyű megúszni az italozást. Az emberek azt nem képesek felfogni, hogy ha valaki egyszerűen csak minden ok nélkül nem akar. Mikor a neten olyan cikkek keringenek, hogy inni márpedig kötelesség különben elrontod a másik buliját, akkor nem is csodálkozok.
2015. jún. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!