Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy általános iskolás...

Milyen egy általános iskolás testnevelő tanár élete?

Figyelt kérdés

Az szeretnék lenni, már nem vagyok messze a TF-től. A szüleim nem akarják, mert nem keres sokat. De imádom a gyerekeket és a sportot is. Kitartó és türelmes vagyok, úgy érzem nincs más munka, ami ne illene jobban hozzám.

Sajnos kicsit nehezen tájékozódom el az interneten... Lenne néhány kérdésem az egyetemmel kapcsolatban.

1) Mennyi a ponthatár?

2) Nehezen lehet bejutni? Szigorúan osztályoznak a tanárok, ha már bent vagyok?

3) Emelt tesi muszáj hozzá?

4) Mi az az alkalmassági vizsga?

5) Mennyi időt vesz igénybe a képzés?

6) Mit jelentenek az egyes rövidítések? (SZT, BSC, MSC/MA, Osztatlan, PHD) Az OKJ-t tudom.

[link]


Kérlek segítsetek! :)



2015. jún. 18. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Használd a felvi.hu-t.

Minden információt megtalálsz rajta.


amúgy: a BA és BSC a 3 éves képzéseket jelentik, az MA és MSC pedig az utána lévő 2 éves mesterképzés! Ba = bachelor of arts (bölcsészettudományi, gazdaságtud., jogi és igazgatási, művészet, pedagógusi, társadalomtudományi képzés)

Bsc = bachelor of sciences (agrár, informatikai, műszaki, katonai, orvosi, sporttudományi, természettudományi képzés)

ugyanez a helyzet az Ma és Msc-vel (master of ... )

2015. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. jún. 18. 15:49
 3/3 anonim válasza:

Ezzel én is így voltam (mármint azzal amit az elején írtál).

5éves az osztatlan tanári képzés nekem azt mondta az edzőm sokkal hasznosabb ez a képzés mint a testnevelő-edző.

Emelt tesi nem muszáj de anélkül szerintem nem lesz már meg a 354 pontod. Amit azért sokallok de mindegy ez az én véleményem... Szerintem sok tanári képzés van ahova nem kéne diploma vagy ilyen sokáig tartó képzés erre a szakra szerintem ez igaz. Sokan okosak de semmi tehetségük a tanársághoz mégis elmennek testnevelőnek sokan meg azért nem jutnak be mert jobban értenek a sporthoz mint a tanuláshoz.


Alkalmassági vizsgán úszni kell orvosi alkalmasságit vinni (ez egy pecsételt lap, hogy képes vagy-e elvégezni a képzést ezt háziorvostól/sportorvostól kaphatod)

És van egy elbeszélgetés amihez motivációs levelet kell írnod. Ebbe érdemes beleírni mindent ami hozzád és a sporthoz kapcsolódik. Mióta csinálod,hol,milyen eredménnyel és, hogy miért pont tanár akarsz lenni.


Sajnos a benti dolgokról nem sokat tudok. Annyit esetleg, hogy a biosz nehéz meg van pár vizsga ami nem megy még a legjobb sportolóknak se könnyedén. De olyat is mesélt egy lány, hogy rohadt nagy szopatások vannak már az első úszás órákon ;)

2015. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!