Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerencsés dolog az, hogy ha...

Szerencsés dolog az, hogy ha a testnevelő tanár általános iskolás diákok jelenlétében dohányzik?

Figyelt kérdés
Konkrétan: számtalanszor látom a tornaterem felé és a visszaúton, valamint a tornaterem előtt a dohányzó pedagógust.
2013. dec. 28. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Igazából, ha belegondolsz, a gyerekek ha mennek suliba, vagy haza, vagy veletek bárhova, láthatnak bőven dohányzó embereket. Tehát ha elkezdenek dohányozni, nem azért, mert pont a tesi tanártól látja...
2013. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Mivel tanár, ezért mindig gyerekek közelében van.

Persze tilos az iskolában dohányozni, nem szép dolog, hogy nem tartja be a törvényt, az sem szép, hogy "sportember" létére dohányzik.


Valószínű már rég nem sportol semmit, azért tanít, hogy legyen miből megélnie. Az egészséges életmód nem érdekli, nem akar példát mutatni. Sajnos rengeteg hasonló tanár van az országban.

2013. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem szerencsés (és talán nem is szabályos) - de nem is a világvége, mert a gyerek annyi más helyen látja/hallja a dohányzást, hogy ígyis-úgyis eljut hozzá az információ.

A testnevelők egyébként sem tartoznak a legnépszerűbbek közé, szerintem sokkal hátrányosabb például ha egy sokak által példaképnek tekintett élsportolóról (pl. női kézilabda) köztudott, hogy dohányzik, mint a török.


Én is dohányzom egyébként.

2013. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem szerencsés, sőt, de én már ott tartok, hogy „ez legyen a legnagyobb bajunk”, annyi még kevésbé „szerencsés” dolog folyik az iskolákban (és főképp az oktatáspolitikában).

Egyébként a férjem sztorija jutott erről eszembe, akinek 30 éve volt olyan tanítónője, aki órán (!) úgy dohányzott, hogy a résre nyitott ablakon át fújta ki a füstöt a teremből. :)

2013. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Több orvost is ismerek, aki dohányzik.
2013. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

kérdező

én meg dohányzó tanulókat látok, ez téged nem zavar jobban?

2014. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Természetesen zavar, de a válaszod azt sugallja, hogy a tanár szívhatja nyugodtan a diákok jelenlétében a cigarettát.
2014. jan. 2. 23:05
 8/13 anonim válasza:
40%

wááá de hülye vagy!!

szóval:

a tanároknak elég szar életük van így is, kevés fizu, sok (tisztelet a kivételnek) fogykos gyerek, van ahol meg is verik a tanárt...ÉS NE SZÍVHATNA EL 1 CIGIT??? amúgy én is cigizek, csak nekem már nem szólnak érte.... vagyis csak akkor, ha nem látnak meg..és persze tanárfüggő is..

:DD

2014. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

6-os vagyok

nem tudom az iskolákban van-e dohányzásra kijelölt hely, de ha ott a tanulók látják a tanárokat akkor ez van

2014. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
83%

Iskolában nem lehet kijelölt dohányzó hely.

Én takarítókat szoktam látni a kerítésen kívül. Meg van egy konzervdobozuk hamuzónak, amit havonta ellopnak.

Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy dohányzik-e. Főleg, ha az illető dolgozik és rendben van vele minden, minek zaklassuk?

A lányanyák kérdése meg a gyerekprostitúció terjedése sokkal fontosabb, szerintem.

2014. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!