Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakon tanuljak tovább?

Melyik szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Lehet, hülye kérdés, de nem igazán értem melyik szakra kellene mennem. Középiskolai tanár szeretnék lenni (földrajz-angol vagy földrajz-történelem), ennek tudatában földrajz szakra kellene jelentkeznem? Ott ha elvégzem az alapképzést, akkor azzal a végzettséggel taníthatok középiskolában vagy mesterképzésre kell menni? És ha földrajz szakon vagyok, mellé kell jelentkeznem törire vagy anglisztikára? Vagy ez úgy megy, hogy elvégzem az alapszakot és a mesterképzéshez választhatok a földrajz mellé egy másik tantárgyat?

Felvin olvastam osztatlan tanári szakról is, mi a különbség a föci szak meg a tanári szak között?


Elnézést a rengeteg kérdésért, de tényleg nem vagyok tisztában ezzel.



2015. jún. 18. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak osztatlan tanáriról lehetsz tanár.
2015. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szóval akkor osztatlan tanárit kell majd jelölni. És szerinted a földrajz-angol jó választás? Nem fizetés szempontjából kérdezem, hanem elhelyezkedés szempontjából. Nyilván a matek-fizika-kémia tanárok keresettebbek, viszont ezek a tárgyak nem az erősségeim , ezért választottam a fent említett tantárgyakat, viszont nem tudom, mennyire keresett egy föci-angol szakos tanár. Mit gondolsz?
2015. jún. 18. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs:)
2015. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Last time I checked, tanárhiány van elég erősen, szerintem bármelyik szakon végzed el, fogsz találni munkahelyet :D
2015. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!