Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Színésznek vagy vegyésznek...

Színésznek vagy vegyésznek tanuljak tovább? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez a kettő dolog van, amit szeretek, és amihez értek- a színészet és a kémia (meg a biológia). Szépen írtam mindkettőhöz érveket, ellenéveket, de semmit sem ért. Melyiket válasszam?

2015. ápr. 27. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne várd el vadidegenektől, hogy helyetted döntsenek.

A színészet szerintem nagyon lutri, vagy befutsz, vagy nem. A vegyészet, vegyészmérnökség elég nehéz, de ha van hozzá tehetséged, megfelelő kitartással el lehet benne érni dolgokat. De a lényeg, hogy azt csináld amit leginkább szeretnél, és ne mások véleménye határozza meg a jövődet.

2015. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Két nagyon eltérő tevékenység. (hányadikos vagy?) Ha szeretsz játszani, és gyakoroltad magad a mozgásban, énekben, zenében, szövegmondásban (ha ezt jelenti az "értek" mert nagyon nehéz a felvételi oda, nagyon kell tudni az előzőeket) akkor azt kell csinálni - mert hiába szereted a kémiát-biológiát, akkor szerintem nagyon unalmas egy laborban dolgozni, számolni, kutatni.
2015. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Vegyésznek. SZerintem.
2015. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen, attól félek, hogy számolgatni unalmas lenne, habár még most egyenesen lenyűgöz. Másodikos vagyok, de sikerült elérnem, hogy bejárhassak az egyetemre, kedvetelésként. A színészettel kapcsolatban pedig ugye azt is tanulom, lépek is fel, de hivatásként mégis csak jobb lenne. De ugye, mint az első hozzászóló irta, ez bizony lutri.
2015. ápr. 27. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel a magyar filmgyártás - akárcsak a foci - egy nagy nulla, ezért inkább a vegyészt mondanám. Kultúrára (pl. színház) pedig sem igénye, sem pénze nincs manapság a legtöbb embernek. Nagyon sok magyar színészről hallani, hogy alig él meg. Itt csak az ostoba, igénytelen celebek a kelendők.

Vegyésszel mindenképpen jobban járnál. Én még elgondolkoznék a gyógyszerészen is a helyedben.

2015. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy MIT SZERETNE csinálni az elkövetkező 60 évben. Minden másodrendű ehhez képest.
2015. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az is másodrendű, hogy be tudja-e fizetni a csekkeket?
2015. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen. Minek fizessen csekkeket, ha egy szenvedés az élete - noha gazdag, de utálja amit csinál. És ha szereti, előbb-utóbb a megélhetése is meglesz.
2015. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Látjátok, bennem is ezek az érzelmek kavarognak. Mégis melyik a boldogság? Ha azt csinálom, amit szeretek, vagy ha azt, amiből megélek. De igen, színészetnél abban bízok, hogy hátha... hátha annyi lenne belőle, hogy ha nem is gazdagon, de legalább megfelelő színvonalon tudnék élni. Sokakat látok, akik elhagyták az álmaikat a megélhetésért, és így sem jönnek ki, mellesleg nem is lettek boldogak. Mégis félek.
2015. ápr. 27. 20:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni, felvesznek-e a színművészetire, ha nem, jöhet a vegyészet. Aztán közben is elvégezheted vagy utána a színművészetit, ha a másodszori, harmadszori nekirugaszkodásra felvesznek. Latinovits Zoltán is azt hiszem, mérnök volt eredetileg.
2015. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!