Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Mennyivel nehezebb, mint mondjuk a közép? Mit érdemes róla tudni? Valaki, valami információt, kéremszépen! :)

2015. jún. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég szubjektív. Ha nem kötelező a választott szakon, akkor nem ajánlom, mert a 60%-os eredmény már jónak számít ott.

Merőben más mint a közép, nézz csak meg két feladatlapot, hasonlítsd össze őket.

2015. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én emelteztem, de kilencedik osztálytól arra készültem. Hatalmas háttértudást igényel és a feladatok is összetettebbek, mint a középszintű magyar érettséginél.

Nem tudom, hogy mit szeretnél róla tudni, de szerintem nézd meg az előző emelt magyar érettségi feladatokat és hasonlítsd össze a középpel.

2015. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik legnehezebb emelt szerintem (talán a biosz, kémia és fizika ami nehezebb).

Idén érettségiztem, szerintem idén viszonylag könnyű volt, 79% lett az érettségim. Mint előttem is írták, hatalmas háttértudást igényel. Nem véletlenül hívják az első részt műveltségi tesztnek.

Én igazából nem sokat tanultam rá. Az benne a rossz, hogy az értékelése szubjektív. Reflektálás, műértelmezés, gyakorlati írásbeliség. Ha te mást látsz bele egy versbe, akkor buktad az egészet. Persze lehet épp ellenkezőleg is. Az első részére nem nagyon lehet tanulni szerintem, a második rész pedig szubjektív.

2015. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!